У Луганську влаштували автопробіг на підтримку референдуму про федералізацію України  та захопили будівлю СБУ: постраждали дві людини

У Луганську влаштували автопробіг на підтримку референдуму про федералізацію України та захопили будівлю СБУ: постраждали дві людини

Час події: 06.04.2014 13:55

У Луганську відбувся автопробіг на підтримку референдуму про федералізацію України, пише CXID.info. Близько 30 автомобілістів з прапорами Росії і України стартували від Ярмаркової площі і проїхали вулицями обласного центру. Ініціатори заходу - громадські організації «Луганська гвардія», «Народно-визвольний рух», «Русское единство».

У Луганську влаштували автопробіг

«Символ нашого пробігу - референдум. Ми виступаємо за проведення референдуму про федералізацію України», - розповіла активістка Олена Чертова.

Тим часом біля пам'ятника Шевченку близько двох тисяч людей зібрались на мітинг, який організувала громадська організація «Луганська гвардія». Учасники акції тримали прапори Росії та георгіївські стрічки. Присутні виступили за відставку нової центральної влади, надання російській мові статусу другої державної, а також звільнення ув'язненого лідера «Луганської гвардії» Олександра Харитонова.

Фото: «Восточный вариант» 

Проросійські активісти запропонували нову тактику - відкликати депутатів місцевих рад і цим самим паралізувати роботу місцевої влади. На мітингу також оголосили про створення ще одного «народного» органу – «Народної координаційної ради», головне завдання якої – «опір беззаконню та безладу, що панує в країні».

У той же час близько тисячі людей пікетували будівлю управління Служби безпеки України в Луганську. Вони вимагали звільнення лідера «Луганської гвардії» Олександра Харитонова, якого правоохоронці підозрюють у спробі повалення конституційного ладу. Будівля УСБУ оточена кордоном міліції із щитами й у касках. Мітингарі кричать «Ганьба СБУ!», «Свободу активістам!», і кидають яйця й пластикові пляшки. Також протестувальники блокують рух громадського транспорту на вулиці Радянській.

Відео: Русский Горизонт 

Фото: «Восточный вариант»

Близько третьої години дня почався штурм будівлі СБУ. За даними видання «Східний варіант», натовп буквально зніс двері та увірвався до приміщення, після чого дісталися другого поверху і почали кидати величезні цеглини у вікна будівлі, а також використовувати вибухові пакети та димові шашки.

Відео: Русский Горизонт 

Фото: «Восточный вариант»

У будинку до четвертого поверху вибиті вікна. Під час протистоянь на мітингу біля будівлі СБУ постраждали 10 людей.

Відео: Русский Горизонт 

Як повідомляє Євромайдан SOS, мітингарі, які прорвалися в будівлю СБУ, намагаються отримати доступ до серверів.

Луганська міліція збоку спостерігає за захопленням СБУ. Фото: Юлія Красільнікова

Відео: TVgolosnaroda

Фото: Євромайдан SOS

Фото: Євромайдан SOS

Фото: Євромайдан SOS

Після штурму СБУ на місце події прибули губернатор Луганської області Михайло Болотських і начальник обласного МВС Володимир Гуславський. Разом з одним із активістів вони увійшли всередину будинку для переговорів. Пізніше Гуславський поїхав, а через деякий час арештованих активістів привезли під будинок СБУ, де представники так званої народної самооборони взяла їх під охорону.

Фото: «Восточный вариант»

Станом на 22.30 мітингувальники, які захопили управління СБУ, заявили, що чекають «підкріплення» з Артемівська Донецької області. До будівлі на мікроавтобусі підвезли автомобільні покришки, їх вивантажили і склали біля входу у СБУ. Також маніфестанти збирають гроші на бензин і заявляють, що не збираються розходиться.

Як відомо, 9 березня проросійські мітингувальники з числа представників організацій «Луганська гвардія», «Молода гвардія» і громадяни Росії увірвалися до будівлі Луганської ОДА, вивісили прапор РФ над ОДА і змусили губернатора Луганської області Михайла Болотських написати заяву про відставку. 13 березня співробітники Служби безпеки України затримали лідера «Луганської гвардії» Олександра Харитонова.  Проти нього порушено кримінальну справу за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 294 (масові заворушення) і ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України.

Раніше громадянина РФ, члена російської неонацистської організації «Чорна сотня» Антона Раєвського було видворено з території України за намагання створити диверсійно-підривну групу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні. За даними СБУ, Раєвський перебуваючи в Одесі та виконував завдання спецслужб Росії, намагаючись «створити диверсійно-підривну групу з числа мешканців Одеської області для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні».

6 квітня Служба безпеки України в Луганській області затримала та роззброїла чисельну диверсійну групу. Згідно з повідомленням прес-служба СБУ, у затриманих було вилучено 300 автоматів, 1 протитанковий гранатомет, 5 пістолетів, велику кількість гранат, пляшки з запалювальною сумішшю, значну кількість гладко ствольної та холодної зброї.

UkrStream.TV, CXID.info, Українська правда, ТСН, Євромайдан SOS