У Луганську затримали озброєних диверсантів, які хотіли захопити владу

У Луганську затримали озброєних диверсантів, які хотіли захопити владу

Час події: 05.04.2014 15:05

Служба безпеки України в Луганській області затримала та роззброїла чисельну диверсійну групу. Про це повідомила прес-служба СБУ. Згідно з повідомленням, група зловмисників планувала 10 квітня здійснити збройне захоплення влади в Луганській області із залякуванням мирного населення та застосуванням зброї і вибухівки. За результатами масштабної спецоперації СБУ затримала 15 активних учасників диверсійної групи. У них було вилучено 300 автоматів, 1 протитанковий гранатомет, 5 пістолетів, велику кількість гранат, пляшки з запалювальною сумішшю, значну кількість гладко ствольної та холодної зброї.

У взаємодії із прокуратурою Луганської області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочинів передбачених статтями 113 (диверсія), 111 (державна зрада). Тривають затримання та обшуки в місті Луганську та семи районах області.

Фото: прес-служба СБУ

Фото: прес-служба СБУ

Фото: прес-служба СБУ

Як відомо, 9 березня проросійські мітингувальники з числа представників організацій «Луганська гвардія», «Молода гвардія» і громадяни Росії увірвалися до будівлі Луганської ОДА, вивісили прапор РФ над ОДА і змусили губернатора Луганської області Михайла Болотських написати заяву про відставку. 13 березня співробітники Служби безпеки України затримали лідера «Луганської гвардії» Олександра Харитонова.  Проти нього порушено кримінальну справу за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 294 (масові заворушення) і ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України.

Раніше громадянина РФ, члена російської неонацистської організації «Чорна сотня» Антона Раєвського було видворено з території України за намагання створити диверсійно-підривну групу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні. За даними СБУ, Раєвський перебуваючи в Одесі та виконував завдання спецслужб Росії, намагаючись «створити диверсійно-підривну групу з числа мешканців Одеської області для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні».

sbu.gov.ua , Українська правда