СБУ спіймала російського диверсанта та затримала лідера луганських сепаратистів

СБУ спіймала російського диверсанта та затримала лідера луганських сепаратистів

Время события: 11.03.2014 15:00

В ніч з 10 на 11 березня співробітники СБУ у взаємодії з міліцією затримали громадянина Росії. Серед його особистих речей виявлено компоненти для виготовлення вибухового пристрою, зокрема, речовину, схожу на пластид, і детонатори.

В СБУ заявляють, що затриманий росіянин, збирався організувати диверсійно-підривну групу для дестабілізації ситуації в Україні, і мав досвід служби у гарячих точках Росії.

Про це заявив на брифінгу в СБУ повідомив голова Служби Валентин Наливайченко.

"Небезпека затриманого в тому, що це не звичайний злочинець, а підготовлений, фаховий диверсант. І така особа ходила по шахтарській землі з вибухівкою і створювала диверсійні групи для підготовки вибухів в громадських місцях з масовим перебуванням людей", - сказав Наливайченко.

"Це – груба робота іноземних спецслужб, причому в найгіршому її варіанті – диверсійному", - наголосив голова СБУ.

За даними СБУ, затриманий організував діяльність низки екстремістських груп, у тому числі забезпечив їх озброєнням та вибухівкою.

Відомо, що він має досвід служби в гарячих точках Російської Федерації (Дагестані, Осетії тощо).

Наливайченко зазначив, що головне завдання СБУ - запобігти скоєнню злочинів проти держави, проти наших громадян і убезпечити їх від диверсій. Тому особисто звернувся до всіх громадян – повідомляти про факти, підозри щодо можливих диверсій за телефоном довіри СБУ 0-800-501-482, який розміщений на офіційному сайті Служби. 

 

У Луганську співробітники Служби безпеки затримали Арсена Клінчаєва, який керував сепаратистським мітингом і захопленням ОДА.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

СБУ володіє інформацією, що Клінчаєв спланував разом з групою з 500 бойовиків захопити у Луганську обласні Управління СБУ, МВС та Державного казначейства.

Кожному учаснику, начебто, обіцяли по 150$ за ці протиправні дії.

З метою попередження насильницьких дій в регіоні, а також виходячи з наявності в діях Клінчаєва ознаки посягання на територіальну цілісність країни, СБУ прийняла рішення про затримання та доставку його в СІЗО.

Наразі Клінчаєву оголошено підозру у насильницькій зміні чи повалення конституційного ладу, організація масових заворушень, наруга над державними символами та захоплення державних або громадських будівель.

Міру запобіжного заходу Клінчаєву обере суд.

Українська правда