У Луганську проросійські активісти побили Євромайдан та захопили ОДА. Губернатор подав у відставку

У Луганську проросійські активісти побили Євромайдан та захопили ОДА. Губернатор подав у відставку

Время события: 09.03.2014 13:00

У Луганську близько 12.00 одночасно почалося два мітинги: мітинг на честь 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка і мітинг проросійських активістів. У мітингу на честь 200 -річчя з дня народження Шевченка взяли участь близько тисячі чоловік. На протилежній стороні біля Пілону Слави почався проросійського мітингу. Присутні тримали прапори Російської Федерації. О 12.30 проросійські активісти, яких було близько трьох тисяч рушили через вулицю  і силою витіснили активістів проукраїнського мітингу з площі. Після цього антимайданівці почали штурмувати приміщення Луганської ОДА. Міліція будівлю покинула.

Відео: Евгений Учуватов

Фото: В’ячеслава Шаталова

Фото: Twitter'a InstaLugansk

Відео: Владислав Немиров

Після захоплення будівлі Луганської облдержадміністрації голова ЛОДА Михайло Болотських написав заяву про відставку. Мітингувальники, які захопили ОДА, прийняли рішення звернутися до сусідніх регіонах - Донецької та Харківської областей, з тим, щоб об'єднати зусилля і проводити заходи синхронно. Також було озвучено вимогу терміново звільнити «народного губернатора» Донецької області Павла Губарева.

Болотських був призначений на посаду голови Луганської облдержадміністрації тиждень тому, 2 березня.

 

Відео: Телеканал ЛОТ

Трохи згодом Болотських заявив, що заяву про відставку писав під тиском. «Адже була загроза від сепаратистів фізичної розправи над жінками і дітьми, що знаходилися в будівлі облдержадміністрації. Тому заради стабілізації я був змушений написати заяву, яка є недійсною», - наголосив Болотських. Губернатор додав, що «продовжує працювати на Україну».

Пізніше районний відділ Луганської міліції розпочав досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом захоплення будівлі Луганської облдержадміністрації. «Вказані дії містять ознаки кримінального правопорушення за фактами захоплення державних або громадських будівель чи споруд, масових заворушень, дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також наруги над державними символами», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Близько 20.00 Генеральна прокуратура України заявила, що тримає на контролі розслідування за фактом захоплення будівлі Луганської обласної державної адміністрації.

Українська правда, cxid.info, ТСН, UkrStream.TV