Усі документи щодо розстрілу людей на Майдані знищено, бійці «Беркуту» і «Альфи» втекли, а Яценюк кличе Януковича довести свою невинуватість у суді

Усі документи щодо розстрілу людей на Майдані знищено, бійці «Беркуту» і «Альфи» втекли, а Яценюк кличе Януковича довести свою невинуватість у суді

Час події: 03.04.2014 19:59

Усі документи, які підтверджують підготовку і проведення плану «Бумеранг» під час подій, що призвели до масового розстрілу людей на Майдані, знищені. Про це заявив керівник управління внутрішньої безпеки СБУ Володимир Гриняк, відповідаючи на запитання керівника тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань розслідування протиправних дій правоохоронних органів і окремих посадових осіб під час протестних подій у листопаді 2013 - лютому 2014 року Геннадія Москаля, чи був план «Бумеранг». Керівник управління внутрішньої безпеки СБУ підтвердив, що такий план був, проте всі документи знищені, більш того, знищено навіть акти, які складалися під час знищення основних документів.

Сам Москаль ще 24 лютого опублікував документи із прізвищами відповідальних за розстріли людей на Майдані. «Я вирішив оприлюднити частину планів «Хвиля» і «Бумеранг» - документи, які доводять, що снайперами на вул. Інститутській були бійці підрозділу спеціальних операцій внутрішніх військ, яким керує полковник С.Асавалюк, і бійці підрозділу внутрішніх військ «Омега», - написав тоді Москаль.

Зараз Москаль заявив, що довести провину «беркутівців», що стріляли у мирних людей на акціях у Києві, буде неможливо. Зброю вони отримували без жодного документування, а чимало із них після перемоги Майдану втекли, так її і не здавши, каже голова комісії. Уся документація стосовно «Беркуту» знищена, все керівництво спецпідрозділу і навіть чимало його рядових бійців утекли. Зокрема, відомий полковник Кусюк, що керував розгоном Євромайдану, був помічений у Криму.

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий також підтвердив, що заступник керівника розформованого спецпідрозділу «Беркут», полковник Сергій Кусюк знаходиться в Криму разом з представниками донецького «Беркута». За його словами, в цілому втекли 67 «беркутівців». Усі інші, як зазначив Яровий, ходять на допити до слідчого.

У свою чергу в. о. начальника управління внутрішньої безпеки СБУ Микола Кущаєв зазначив, що на допит до слідчого в Генеральну прокуратуру ходять також працівники СБУ. «Усі співробітники СБУ, включаючи співробітників спецпідрозділу «Альфа», ходять на допити», - зазначив Кущаєв. Він додав, що керівники підрозділів центрального управління СБУ знаходяться в Криму чи в Москві. За його словами, керівник підрозділу СБУ «Альфа» Олег Присяжний подав рапорт на звільнення і також зник.

Парламентська комісія допитала учасників тих подій і, запевняє Москаль, володіє доказами того, що підпал офісу Партії регіонів та Будинку профспілок - справа рук спецпідрозділу «Альфа». Останній палили напалмом, скільки людей із тих, що перебували там у медчастині, згоріли живцем, і досі невідомо. «Я водив експертизу ще зі старих працівників пожежної інспекції, вони сказали - палили напалмом. Це не те, що загорілося від шин. Палили кожну кімнату. Був задум, що буде штурм, і Яценюк, Кличко, Тягнибок, всі активісти будуть тікати туди... Мали бути замкнені двері», - повідомив Москаль.

Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко, яка раніше заявляла, що дії снайперів на Інститутській були недостатньо жорсткими, намагалася зірвати засідання тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування протиправних дій правоохоронців і чиновників під час масових акцій протесту у Києві. Вона посварилась з нардепом Москалем і пішла.

Відео: 5 канал

Раніше голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що масові вбивства людей на Майдані Незалежності в Києві відбувалися під прямим керівництвом колишнього президента Віктора Януковича.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, у свою чергу, пропонує Віктору Януковичу довести в суді свою непричетність до масового розстрілу на Майдані. У інтерв’ю BBC прем’єр наголосив: біглий четвертий президент має постати перед Фемідою. Він нагадав - Януковича оголосили в розшук за обвинуваченням у масових убивствах. Слідство має докази, що саме з Адміністрації Президента віддавалися накази стріляти по демонстрантах. Тож якщо Віктор Янукович може це спростувати, переховуватися від суду йому немає сенсу.

Напередодні низка ЗМІ оприлюднила інтерв’ю Януковича в Ростові-на-Дону, у якому він заявив, що не має відношення до масової загибелі людей у Києві.

ТСН, 5 канал, UkrStream.TV