Час події: 31.03.2014 11:57
Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв прибув до Сімферополя, де провів виїзне засідання уряду РФ.
Фото: Дмитро Медведєв у Фейсбук
Він повідомив, що в уряді Росії буде створено окреме міністерство у справах Криму. Про це заявив глава російського кабміну Дмитро Медведєв у Сімферополі. Очолить нове міністерство Олег Савельєв, який з 2008 року займає пост заступника голови Міністерства економічного розвитку.
Також Медведєв повідомив, що Росія планує підвищувати пенсії й зарплати працівникам бюджетної сфери у невизнаній Республіці Крим до середньоросійського рівня. Щоправда не одразу, а упродовж найближчих чотирьох місяців. За його словами, зростання пенсій буде здійснюватися поетапно. «1 квітня буде зроблена перша доплата. Далі її розмір буде збільшуватися щомісяця на 25% від необхідної суми. Таким чином, доплата, і, відповідно, пенсії збільшаться в травні, червні й липні для того, щоб у липні в цілому систему закрили, виконавши всі зобов'язання перед кримськими пенсіонерами», - запевнив Медведєв. Потім пенсії у Криму будуть виплачувати в загальновстановлених для російських громадян розмірах, з урахуванням індексації.
«За такою ж схемою ми збираємося підвищити зарплати працівникам бюджетних установ Криму до рівня середньоросійських. Ідеться орієнтовно про 140 тисяч осіб. У тому числі про лікарів, учителів, працівників культури й соціального обслуговування», - пообіцяв Медведєв. Прем'єр Росії заявив також, що військові й працівники правоохоронних органів у Криму будуть отримувати зарплатню відповідно до російських норм. «Підвищення грошового забезпечення, усіх форм матеріального стимулювання відбудеться за таким же графіком», - сказав Медведєв.
За його словами, Росія в перехідний для Криму період збереже в регіоні всі соціальні виплати, які діяли на його території до підписання «договору про входження регіону до складу РФ», навіть якщо їх немає у російському законодавстві чи їхня величина перевищує російський рівень.
Фото: Дмитро Медведєв у Фейсбук
Окрім того прем'єр-міністр Росії запропонував знизити ціни на авіаквитки до Криму до 7-8 тисяч рублів і нижче, щоб переліт туди був дешевше, ніж до Туреччини та Болгарії. «Ми підготуємо рішення про включення значного числа маршрутів у програму субсидування авіаційних перевезень, аналогічно діючій програмі в Калінінградській області», - сказав прем'єр РФ.
Також Медведєв оприлюднив плани вирішення питання забезпечення Криму водою. За його словами, для цього може бути побудований завод з опріснення морської води. «Є варіант будівництва заводу з опріснення морської води», - сказав Медведєв. За його словами, найближчим часом будуть проаналізовані всі можливості і вибраний оптимальний варіант. Питання водопостачання - одне з ключових, нагадав прем'єр. «Канал «Північно-Кримський», який постачає воду з Дніпра, був побудований у 60-70 -х роках минулого століття, обладнання не оновлювалося, знос досягає 80 %, знос системи водопостачання на півострові перевищує 60 %», - заявив Медведєв. За його словами, втрати води при перекачуванні по існуючих трубопроводах до споживачів можуть становити до 40 %. Він зазначив, що крім будівництва заводу з опріснення можна вирішити проблему за рахунок будівництва трубопроводу з Краснодарського краю, створення сховищ на Таманському півострові і розробки підземних родовищ прісних вод.
Фото: Дмитро Медведєв у Фейсбук
Також Медведєв заявив, що Крим у будь-яких критичних ситуаціях буде забезпечений альтернативними джерелами електропостачання. «У разі будь-яких критичних ситуацій ми завжди зможемо забезпечити альтернативними джерелами енергопостачання півострів. Насамперед, захистити соціально значущі об'єкти. Зокрема мова йде про мобільні газотурбінні електростанції та інші можливості, які на даний момент створені», - сказав він.
У той же час Україна висловила протест з приводу відвідування прем’єром Дмитром Медведєвим Криму без узгодження візиту з Києвом. Про це на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс. «Відзначаємо продовження нехтування російською стороною нормами міжнародного права, яка сьогодні була доповнена ще одним відвертим ігноруванням міждержавного протоколу, якого зазвичай дотримуються країни у дипломатичних відносинах», - сказав він. «31 березня на територію України, до АР Крим, прибув Голова Уряду РФ Дмитро Медвєдєв. МЗС України висловило категоричний протест російській стороні, наголосивши, що перебування офіційної особи іноземної держави на території України без відповідного та завчасного узгодження з українською стороною є грубим порушенням існуючих норм міждержавного спілкування та усталеної практики міждержавного протоколу», - заявив він. «МЗС і надалі не залишатиме поза увагою такі відверто провокаційні та антиукраїнські кроки Москви», - наголосив він.
Як відомо, після незаконного кримського «референдуму» самопроголошена влада Криму підписала договір із російським президентом договір про входження Республіки Крим до складу Російської Федерації. 21 березня президент РФ Володимир Путін підписав закони про «входження» Криму та Севастополя до складу Російської Федерації. Україна й найвпливовівші країни світу не визнали цих кроків і вважають Крим українською територією, однак на півострові вже створені свої органи влади й підприємства забезпечення життєдіяльності, видаються російські паспорти. Кримчанам виплачують пенсії в рублях, але поки вони рівноцінні тим, які люди отримували від держави Україна.
У четвер, 27 березня, Генасамблея ООН підтримала резолюцію, в тексті якої визнається непорушність територіальної цілісності України. За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН, проти - 11.
Українська правда, UkrStream.TV