Время события: 18.03.2014 14:00
Президент Росії Володимир Путін підписав із самопроголошеними представниками влади Криму договір про вступ Криму та Севастополя у склад РФ. Церемонія підписання відбулась у Георгієвському залі Кремля.
Від Криму договір підписав спікер уже розпущеної Верховної Ради Криму та самопроголошений прем'єр Сергій Аксьонов. Севастополь, який увійшов до складу РФ як окремий суб'єкт, представляв обраний на мітингу самопроголошений мер Чалий, який прийшов на церемонію в кофті.
У договорі зазначено, що «Республіка Крим вважається прийнятою в Російську Федерацію з дати підписання цього Договору», але він тимчасово діє до його ратифікації.
«Республіка Крим» і Севастополь стають новими «суб'єктами федерації».
«Державними мовами Республіки Крим є російська, українська і кримсько-татарська мови», - йдеться у договорі.
Кордонами «Республіки Крим» і Севастополя вважаються їх межі на момент «входження» до складу РФ.
Кордон Криму з Україною оголошено державним кордоном Росії.
«Розмежування морських просторів Чорного та Азовського морів здійснюється на основі міжнародних договорів РФ, норм і принципів міжнародного права», - написано в договорі.
Усі жителі Криму будуть вважатися громадянами РФ, якщо впродовж місяця не заявлять про бажання зберегти нинішнє громадянство.
Крим повинен інтегруватися в економічну, фінансову, державну системи РФ до 1 січня 2015 року.
Вибори в державні органи влади в Криму пройдуть у вересні 2015 року.
Люди, призвані у російську армію з Криму, до 2016 року будуть проходити службу на півострові.
На півострові оголосили дію Конституції і законів РФ.
«Цей Договір тимчасово застосовується з дати підписання і набуває чинності з дати ратифікації», - записано в документі.
У ньому зазначено, що самовизначення Криму відбулося на принципах «закріплених у Статуті Організації Об'єднаних Націй, відповідно до якого всі народи мають невід'ємне право вільно і без втручання ззовні визначати свій політичний статус, здійснювати свій економічний, соціальний і культурний розвиток».
Підписанти також вважають, що їхній договір не входить у протиріччя «з загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права», зокрема, Статутом Організації Об'єднаних Націй та Гельсінським заключним актом Наради з безпеки і співробітництва у Європі.
Базою для договору вважаються результати «вільного і добровільного» загальнокримського референдуму 16 березня.
Українська правда