Росія оголосила про початок військових навчань на кордоні з Україною

Росія оголосила про початок військових навчань на кордоні з Україною

Time of event: 24.04.2014 16:41

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив про початок військових навчань біля українського кордону. Про це він заявив перед початком засідання колегії Міноборони Росії. "З сьогоднішнього дня у прикордонних з Україною районах розпочалися навчання батальйонних тактичних груп загальновійськових з'єднань Південного і Західного військових округів. Війська відпрацьовують питання здійснення маршів своїм ходом і розгортання для виконання завдань за призначенням", - заявив Шойгу. Окрім того, він додав, що "авіація виконає польоти з відпрацювання дій поблизу державного кордону".

Боротьбу з озброєними повстанцями на Сході України Шойгу назвав "застосуванням зброї проти мирних жителів" і заявив, що Росія "змушена реагувати на такий розвиток ситуації". "Сили явно нерівні. Відмашка на застосування зброї проти мирних жителів своєї країни вже дана. Якщо сьогодні цю військову машину не зупинити, то це призведе до великої кількості загиблих і поранених. Не сприяє нормалізації обстановки навколо України і оголошені навчання військ НАТО на території Польщі і країн Балтії... Ми змушені реагувати на такий розвиток ситуації", - сказав він. За словами Шойгу, в антитерористичній операції на Півдні та Сході нібито "задіяне угруповання військ, що налічує понад 11 тис. осіб, повністю озброєних автоматичною зброєю. До операції залучено близько 160 одиниць танків, понад 230 бойових машин піхоти та бронетранспортерів, не менше 150 гармат і мінометів, велика кількість авіації".

Водночас, радикалів Шойгу називає "загонами самооборони" і заявляє, що їх трохи більше 2 тисяч людей. "У загонах самооборони на південному сході України налічується трохи більше 2 тис. людей, близько 100 одиниць автоматичної зброї, в основному захопленої в районних відділах міліції та Служби безпеки, а також кілька десятків гладкоствольної мисливської зброї", - сказав він.

Раніше у четвер мешканці прикордонного міста Новошахтинськ Ростовської області зняли на відео пересування російської армії. Серед військової техніки помічені БТР-80, КамАЗи із солдатами, УРАЛ із пальним, самохідна артилерійська уставновка "2С23". При цьому, як вдалось з'ясувати, техніка є сучасною.

Відео: Зеленый Жирафик

Також зазначимо, що Новошахтинськ знаходиться в 10 км від кордону з Україною.

ТСН, UkrStream.TV

Source: Росія оголосила про початок військових навчань на кордоні з Україною