Путін підписав закон про розірвання угод з Україною щодо ЧФ

Путін підписав закон про розірвання угод з Україною щодо ЧФ

Time of event: 02.04.2014 10:37

Президент РФ Володимир Путін підписав федеральний закон про припинення дії «Харківських угод» та низки угод щодо перебування Чорноморського флоту в Криму. Про це повідомляється на сайті президента Росії.

Федеральний закон «Про припинення дії угод щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» був прийнятий Державною Думою 31 березня і схвалений Радою Федерації 1 квітня 2014 року.

Згідно із законом, припиняється дія наступних угод:

1) Угоди між Російською Федерацією і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, підписаного в місті Києві 28 травня 1997 року;

2) Угоди між Російською Федерацією і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної у місті Києві 28 травня 1997 року;

3) Угоди між Урядом Російської Федерації і Урядом України про взаєморозрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної у місті Києві 28 травня 1997 року;

4) Угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної в місті Харкові 21 квітня 2010 року.

Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

У Москві тим часом заявляють, що загальний борг України перед Росією після розірвання «Харківських угод» становить близько $10-11 млрд.

Утім, ані Україна, ані світова спільнота не визнали анексію Криму, яка послужила формальним приводом для розірвання цих угод. Офіційний Київ вже неодноразово заявляв, що розірвання Росією цих договорів в односторонньому порядку є неправомірним, враховуючи, що вона сама порушила їхні умови.

21 квітня 2010 року у Харкові тодішні президенти України та Росії Віктор Янукович й Дмитро Медведєв підписали низку угод. Згідно з ними, термін знаходження Чорноморського флоту на базі в Криму, який закінчувався 2017-го, було продовжено ще на 25 років до 2042 року. У обмін на це Україна отримувала в тому числі знижку на природний газ у розмірі до 100 доларів за тисячу кубів.

У Газпромі у вівторок вже заявили, що, нібито через тривалі неплатежі, ціна на російський газ для України у другому кварталі зросте більш ніж на 100 доларів за тисячу кубічних метрів.

Українська правда