"Схеми": Підвищення по-вінницьки. Покинута спадщина

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=ocaMmWMcFXM

Підвищення по-вінницьки

Хто керує українською податковою? Нещодавно у голови Фіскальної служби Романа Насірова з’явився новий заступник – Мирослав Продан. Його перевели з Вінниці, де той до цього очолював обласну податкову.

На посаду виконувача обов’язків заступника голови всієї фіскальної служби України його призначили розпорядженням за підписом Володимиро Гройсмана – колишнього мера Вінниці, а нині прем’єр-міністра. Підвищення по-вінницьки. Розслідування Анастасії Іванцової.

Покинута спадщина

Прогулюючись українською столицею, перехожий може натрапити на покинуті та занедбані будинки – архітектурні, історичні та культурні пам’ятки. В них ніхто не живе – вони повільно, але невпинно руйнуються. Часто їхні недобросовісні власники, які колись отримали за безцінь будинок під реконструкцію, доводять його до руйнації та просто зносять, отримуючи врешті під забудову шмат землі у центрі міста. Хто ці люди? Кому належать занедбана українська архітектурна спадщина? Результати такого дослідження "Схеми" незабаром презентують у програмі та на сайті Радіо Свобода. Та вже під час роботи над проектом журналісти натрапили на дивну річ: в окремих випадках навіть влада, маючи свої ресурси, не може встановити, кому належить той чи інший будинок! Згадки про їхніх власників нема ні в мерії, ні в реєстрах, ні в кадастрі, ні у БТІ – просто ніде. Цим вже користуються шахраї. Про «нічийні» безцінні пам’ятки у центрі столиці – у сюжеті Валерії Єгошиної.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", Володимир Гройсман, Вінниця, Київ, Перший національний, Радіо Свобода, Україна, корупція