У «Правому секторі» заявили про свідка, який бачив вбивство Сашка Білого, а у МВС кажуть, що вилучили в нього пістолет даішника

У «Правому секторі» заявили про свідка, який бачив вбивство Сашка Білого, а у МВС кажуть, що вилучили в нього пістолет даішника

Час події: 04.04.2014 14:32

У загиблого лідера західноукраїнського «Правого сектора» Олександра Музичка було вилучено пістолет, який під час розбійного нападу відібрали у працівника тернопільської ДАІ. Про на засіданні Тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування обставин загибелі Музичка повідомив радник глави МВС Віктор Чалаван. «У Музичка вилучено пістолет системи Макарова. Цей пістолет був добутий в ході нападу, я не говорю, що цей напад був здійснений Музичком, але пістолет був отриманий в ході нападу на працівників ДАІ у Тернопільській області», - сказав він. Чалаван додав, що при розслідуванні іншої кримінальної справи працівник ДАІ дав свідчення і заявив, що цим нападом керував саме Олександр Музичко. Також радник міністра повідомив, що ще один пістолет, який також відібрали у працівників ДАІ під час розбійного нападу, знайшли в охоронця Музичка.

Під час засідання, зокрема, МВС оприлюднило запис розмови Музичка по мобільному: «То що, точно не зможеш ніяк Саня завтра заїхати? - Як я буду їхати на з'їзд партії з рівненськими, волинськими пацанами, з зарядженими автоматами, кулеметами? Автоматами, кулеметами, гранат візьмемо ящик, да».

У свою чергу на засіданні Тимчасової слідчої комісії представник «Правого сектору» Олег Однороженко зазначив, що працівники внутрішніх справ зробили все для того, щоб знищити Музичка. Він стверджує, що працівники міліції спеціально обрали день і місце, щоб не затримати, а «ліквідувати Музичка». Він також розкритикував посилання Чалавана на запит народного депутата Геннадія Москаля, в якому йдеться про безчинства Музичка. Однороженко наголосив, що депутатський запит не є доказовою базою, він може бути використаний тільки у вигляді свідчень. «Я можу вам, як свідок, і буду давати ці свідчення, підтвердити, що за тиждень то того, як було вбито Олександра Музичка, ніхто інший як Геннадій Москаль, як мені сказав Олександр Музичко за два дні до своєї загибелі, дзвонив йому по телефону й погрожував розправою, точніше убивством», - заявив Однороженко.

Затримувати порушника у Рівному зі столиці виїхав 21 співробітник спецпідрозділу «Сокіл». Сам факт присутності у Рівному столичних бійців обурив представників «Правого сектору». «Якщо людина ходить і з нею ходять 11-15 людей, які мають із собою зброю, посилати на проведення спецоперації працівників рівненського УБОЗа «Сокол» керівництво вважало не за доцільне», - пояснив на це заступник начальника ГУБОЗ Віталій Стрижак. Зі зброї, яка належала даішникам, Музичко, коли втікав, кілька разів поцілив у правоохоронця. При цьому він зробив 9 пострілів із пістолета Макарова, боєкомплект якого складає всього 8 патронів. «Для того, щоб умовно збільшити боєкомплект пістолета, потрібно дослати патрон в патронник і потім снарядити обойму і ще раз добавити», - зауважив Чалован.

Від убозівців Музичко тікав угору. Поранений у плече спецпризначинець кілька разів влучив утікачеві в ноги. Коли вже решта групи наздогнала підозрюваного, пролунало ще два постріли. Музичка повалили на землю та намагалися викрутити руку з пістолетом. «У ході боротьби пролунав ще один постріл. Музичко вистрілив випадково, він боровся. Це була боротьба, наскільки співробітники «Соколу» доповіли в ході службового розслідування, ця куля була роковою», - додав Чалован. Як доказ того, що стріляв саме Музичко, слідчі наводять гільзи, які знайшли під тілом. Проте у «Правому секторі» жодному слову не вірять. У рівненському осередку провели власне розслідування.

«Наша версія така: його догнали, уже пораненого в ногу спереду і ззаду, повалили на землю, викрутили руки, одягнули кайданки, відтягнули на 20 метрів до польової дороги, розвернули. Розрізали чи порвали футболку – глянули що нема бронижелета, і вистрелили три рази з відстані метр», - заявив Сергій Пандрак, друг Олександра Музичка. Окрім того, активісти стверджують, що мають свідка. Але спілкуватися з ним нададуть можливість лише тимчасовій слідчій комісії. Міліція каже, що всі версії «Правого сектору» - просто балачки, а остаточну крапку у справі 22 квітня поставить Генеральна прокуратура, зауважив слідчий ГПУ Андрій Ткачук.

Як відомо, скандально відомий активіст «Правого сектору» Сашко Білий був застрелений 25 березня при спробі його затримання силовиками в Рівному. «Правий сектор» вважає, що це було зроблено за вказівкою чи за потурання Авакова, і вимагає його відставки з посади голови МВС. Службове розслідування МВС встановило, що Музичко чинив опір при затриманні і сам влучив у себе.

ТСН, Українська правда