"Схеми". Випуск 94

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=v4osE8GRaEY

Охоронці у спадок

Нещодавно "Схеми" виявили один цікавий факт. Ті ж самі охоронці, які тривалий час охороняли президента Віктора Януковича, тепер охороняють... президента Петра Порошенка.

Ті ж самі люди, які роками щодня виказували лояльність та відданість Януковичу аж до його втечі у Росію, які оберігали його спокій у Межигір’ї та зрештою гарантували безпеку під час багатомільйонних протестів на Майдані, – тепер виказують лояльність та відданість Порошенку, який, власне, через цей проєвропейський протест та цю революцію з величезними людськими жертвами і прийшов до влади. Та очолив країну, яка тепер захищається від російської агресії.

Чи несе це якісь ризики з точки зору безпеки президента та держави? Чи лежить це виключно у площині морально-етичній? Журналісти навмисно намагались утриматись від оцінок цього факту – віддаючи це право глядачу, компетентним органам та самому Петру Порошенку. Розслідування Максима Савчука.

Мережа олігархів

Високі тарифи на комунальні послуги та вимоги їх знизити – одна з улюблених тем, яку політики експлуатують, щоб легко завоювати прихильність виборця. Попри таке буденне популістське інформаційне тло, у сфері тарифів дійсно відбуваються речі, що потребують розслідування.

Журналісти "Схем" відкинули політику і спробували з холодним розумом проаналізувати чергову зміну у тарифоутворенні. Вона, схоже, вкотре призведе до здорожчання електроенергії для споживачів. При цьому, обленерго, що здебільшого контролюються олігархами, не надто заощадливо витрачають гроші, зібрані з українців, коли закуповують різні товари у споріднених фірм за завищеними цінами. Розслідування Олександра Чорновалова.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", Перший національний, Петро Порошенко, Радіо Свобода, Україна, Янукович, корупція, олігархія

Інші відео