"Схеми": Інші офшори Порошенка. Офшорна еліта України. Випуск 83

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=Bnmq0Mg3Lkg

Інші офшори Порошенка

Весь світ сколихнула історія про глобальний витік величезного масиву даних про офшорні компанії та їхніх власників, що отримав назву «Панамські папери». Публікація вже спричинила відставку прем'єра Ісландії – і зачепила українського президента Порошенка. Журналісти знайшли три нові офшорні компанії, які Порошенко відкрив на своє ім’я, вже будучи президентом. Зазвичай офшори створюються для анонімності та мінімізації податків. Порошенко запевнив, що це була просто технічна необхідність для передачі його бізнесів в управління банку «Ротшидльд». Насправді президент активно використовував офшори увесь час становлення його імперії. Більше того, судячи з матеріалів кримінальних справ, що "Схемам" вдалось віднайти - міг їх використовувати як раз для ухилення від сплати податків.

Про інші офшори президента, що були з ними споконвіків – і є донині – Максим Савчук, Олександр Чорновалов та Наталія Седлецька.

Офшорна еліта України

Офшори і політика у цивілізованому світі – поняття несумісні, у разі викриття. Адже використання офшорів дозволяє бізнесмену платити менше податків в бюджет своєї країни - а політику, це, погодьтесь, складно пояснити своєму виборцю. Для наших українських широт – це явище повальне. Сергій Андрушко та Михайло Ткач – про офшорну еліту України на карті світу.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", #panamapapers, Перший національний, Петро Порошенко, Радіо Свобода, Україна, корупція, офшор, президент