"Схеми". Випуск 76

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=yuA9CpdnCIo

«Кулуарщина»

У вівторок вся країна була прикута до екранів телевізорів - там показували реаліті-шоу під назвою «Відставка прем’єр-міністра». "Кулю в лоб" Арсенію Яценюку мав випустити саме парламент – після заслуховування звіту уряду реформаторів. Цим подіям передувала ціла низка гучних політичних заяв, викриттів та взаємних обвинувачень, однак в останній – вирішальний – момент у Раді банально забракло голосів. Народні депутати одразу назвали події 16 лютого спланованою та вміло зрежисованою виставою, підготовленою та погодженю на найвищому рівні – між Петром Порошенко та Арсенієм Яценюком. За лаштунками цієї вистави – підтримка олігархів, зрада політичних соратників та підкилимні домовленості між людьми, які ще вчора були затятими ворогами. Про те, як готувалася відставка уряду і хто брав участь у перемовинах напередодні, – у сюжеті Сергія Андрушка.

Матіоса викликають у Раду прозвітувати про справу «рюкзаків Авакова»

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заперечує будь-яку причетність своєї родини до корупції в МВС. Робить він це навіть після появи, здавалося б, очевидних доказів – відеозапису розмови про державну закупівлю рюкзаків для потреб МВС між людиною, схожою на його сина Олександра, та особою, схожою на екс-заступника міністра – Сергія Чеботаря. Про це відео, чому воно може бути справжнім та як кваліфікується подібний злочин "Схеми" розповіли у минулій програмі. Про реакцію на резонансне викриття – дивіться далі.

Котвіцький – третій на відео про рюкзаки

Журналісти програми «Схеми» розпізнали ще одну особу на відео з міліцейського кабінету екс-заступника Авакова Чеботаря. В об’єктив камер оперативного спостереження втрапив народний депутат від «Народного фронту» Ігор Котвіцький.

Банкір із шостим чуттям

«Банкір із шостим відчуттям» та «покупець банків номер один» – так називали Миколу Лагуна, екс-власника «Дельта Банку», ще два-три роки тому. За часів Януковича, Лагун активно скуповував банки: «Омегу», «Астру» та «Кредитпромбанк». Але під час банківської кризи імперія Лагуна луснула наче мильна бульбашка. Один за одним його банки було визнано проблемними, згодом туди зайшли тимчасові адміністратори, і тепер три з чотирьох фінансових установ – у стані ліквідації. Банкрутству деяких банків передувала низка цікавих подій. Про це далі – у розслідуванні Катерини Каплюк.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", Аваков, Анатолій Матіос, МВС, Перший національний, Радіо Свобода, Україна, банк, корупція, прокурор