"Схеми". Випуск 75

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=F9FxiSMnVpw

Таємне відео у справі рюкзаків Авакова

Торік навколо Арсена Авакова розгорівся скандал – йому закидали, що Міністерство внутрішніх справ, яке він очолює, віддало державне замовлення на закупівлю рюкзаків для бійців АТО фірмі його родини. Мовляв, Аваков нібито дав заробити своїй рідні. Ці дані були повідомлені широкому колу українців з екрану телеканалу «Інтер», який належить Дмитру Фірташу – то ж Арсен Аваков публічно списав цю історію на помсту олігарха – адже тоді МВС оголосило, що опальному газовому магнату не оминути кримінального переслідування.

"Схеми" з’ясували, що ця справа передана до військової прокуратури, яку очолює Анатолій Матіос. Утім, жодних рухів у справі не чутно – у відкритому реєстрі судових рішень не бачимо даних про обшуки, нікому не оголошено про підозру.

Солодкі гектари для «Рошен»

Президент Петро Порошенко, 8-й у списку найбагатших українців, всіляко заперечує, що його керівна в країні посада якимось чином сприяє покращенню фінансових показників його могутньої бізнес-імперії.

"Схеми" продовжують пильно стежити, на яких умовах президентська корпорація співпрацює з державою. Наприклад, як-от у питанні виділення землі під черговий завод чи фабрику.

Цього разу – на прикладі запланованого будівництва нового бісквітного комплексу в Борисполі журналісти зясували, що «Рошен» отримало 7,5 гектарів землі без конкурсу – без конкурентів і земельного аукціону. Деталі знає Максим Савчук.

Екскурсія Лондонградом

Днями для журналістів у Лондоні провели незвичайну екскурсію. Замість Букінгемського палацу та Біг-Бену представників преси запросили оглянути приватні будинки й апартаменти російських та українських олігархів у найпрестижніших районах британської столиці.

Серед пунктів так званого КлептоТуру – і нерухомість українських олігархів Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа, яку "Схеми" раніше віднайшли та показали у фільмі «З України з готівкою».

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", Аваков, Лондон, Перший національний, Порошенко, Радіо Свобода, Україна, корупція