"Схеми": Біла смерть "Артемсолі". "Сонячна Рів'єра": тест для Кличка

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=fBPvlveX1gk

Випуск 74.

Біла смерть «Артемсолі»

Видобуток солі – це державний бізнес, який має приносити прибуток українцям як власникам усіх корисних копалин у надрах держави. Найбільші поклади цього мінералу в Україні залягають на Донеччині, у містечку, що навіть має назву Соледар. Тут працює державний завод «Артемсіль». Він підпорядковується Міністерству агрополітики. Утім, "Схеми" звернули увагу на те, що завод після Майдану різко бідніє – попри те, що ціна на сіль в Україні та світі і попит на неї не падали. Що це – безгосподарність чи корупція? Олена Логінова вирушила у Соледар, щоб розібратись.

«Сонячна Рів'єра»: тест для Кличка

Береги Дніпра можуть таки поховати під тоннами бетону. Апеляційний суд підтвердив законність будівництва житлового комплексу «Сонячна Рів’єра». Тієї самої «Сонячної Рів’єри», яку почали зводити попри невідповідність Генеральному плану Києва та Водному кодексу.

Ту, заради якої Дніпро навіть визнавали малою річкою, а, отже, дозволяли зводити бетонні свічки просто попід берегом. Раніше "Схеми" з’ясували, що до нього, схоже, причетні бізнесмен Вагіф Алієв, син його бізнес-партнера Дмитро Капивин, депутат Київради Вадим Столар та інші. І всі ці бізнесмени мають дружні стосунки з мером Віталієм Кличком. Будівельні крани знову запрацювали.

Подробиці розповість Анастасія Іванцова.

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Теги: "Схеми. Корупція в деталях", Дніпро, Кличко, Перший національний, Радіо Свобода, Україна, корупція