СБУ затримала луганчанина, котрий шпигував проти України

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=Ce0olaxIAno

У Луганській області Служба безпеки України затримала мешканця одного з сіл Білокуракинського району, якого представники російських спецслужб намагалися використати в розвідувальній діяльності проти України.

За словами молодика, в березні він пішки нелегально перетнув державний кордон і потрапив на територію Росії, де збирався продати пневматичну зброю. Там його затримали представники прикордонної служби ФСБ РФ. Зафіксувавши паспортні дані, співробітники російської спецслужби запропонували співробітництво на конфіденційній основі. При цьому застосовувався психологічний тиск, лунали погрози, у тому числі щодо ув’язнення у разі відмови.

Хлопець погодився, підписавши підписку про співробітництво, та обрав собі оперативний псевдонім. Він мав передавати агентурні повідомлення про дислокацію підрозділів Збройних сил України. Для передачі інформації агент мусив щоразу незаконно перетинати держкордон і приходити на зустрічі в умовне місце на російській території.

Перевірка встановила, що упродовж декількох місяців хлопець не зробив нічого, щоб виконати отримане від ФСБ завдання, територію суміжної держави не відвідував. Тому співробітники контррозвідки СБ України обмежилися попередженням та роз’яснювальною бесідою.

Теги: Луганська область, Росія, СБУ, Україна