"Росія тримається на брехні та страху" - російський утікач Володимир Іонов

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=a8UoaYng8Zw

Росіянину Володимиру Іонову — 75. З них останні 8 років він виходив в Москві на протести — одиночні. Кожен раз старався із новим плакатом. І щороку поближче до центру Москви. Хоч одиночні протести в Росії дозволені і їх не треба погоджувати із місцевою владою, у Іонова цього року почались проблеми. Його плакати почали привертати увагу не лише туристів і перехожих, котрі з ним фотографувались, а й прихильників Владіміра Путіна. Найбільше неприємностей викликав транспарант з гаслом «Путин есть — ума не надо», з яким активіст стояв під стінами Кремля. Плакат розірвали, а самого Іонова спочатку облили фарбою, а відтак на нього висипали білий порошок. Іонов стверджує, що це була лужна речовина.

Далі було гірше. Проти пенсіонера відкрили кримінальну справу за порушення порядку проведення мітингів. До його одиночних пікетів, як він сам розповідає приставляли ще двох людей, а потім його затримували за несанкціонований мітинг.

23 грудня в Москві районний суд мав винести рішення в кримінальній справі проти активіста. Але Іонов вирішив не чекати, з коханою Ольгою Браун він нелегально перетнув український кордон і опинився в Харкові.

Тепер планують жити в Україні. Іонов певен, в Росії тепер всім править брехня і страх.

Теги: Hromadske.tv, Росія, Україна, біженці