Оршанець. Нові прикордонники

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=YGhXtZQixQc

Попередній відбір із майже 500 кандидатів пройшли лише 160 осіб. Вони ─ учасники експериментального проекту з реформування Державної прикордонної служби України.

Два місяці курсанти навчатимуться в Оршанецькому центрі Держприкордонслужби України. Потому підуть працювати в аеропорти «Жуляни» та «Гостомель». Якщо проект буде вдалим, його будуть розширювати й на інші пункти пропуску, в тому числі й морські.

─ На першому етапі ми створили конкурс тільки серед військовослужбовців. Але надалі ми будемо глибше реформуватися, тому оголосимо відкритий відбір для будь-якого громадянина України, який захоче бути прикордонником, ─ каже Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко. ─ Ми хочемо змінити суворе обличчя радянського прикордонника на привітне, інтелігентне обличчя європейського військовослужбовця.

Іспити з англійської мови, фізичної підготовки, фахових навичок та психологічної підготовки пройшов капітан Сергій Суворко. Каже, що хоче гідно представляти прикордонників та змінити ставлення українців до військових: "Я вважаю, що в Європу треба йти не словами, а діями. Сподіваюся, що ставши одним із перших курсантів, ми зможемо на ділі довести, що дійсно гідні бути її складовою".

Навчання в Оршанці розпочали прикордонники з багатьох регіонів України. Є військові із Бердянська, Києва, західних областей України. У курсантів високі очікування від навчального проекту: "Ми очікуємо, що будуть вдосконалені системи вивчення англійської мови, законодавчої бази, психологічні курси", ─ каже інспектор прикордонної служби 1 категорії Олена Мазур.

Зарплату новим прикордонникам обіцяють не менше 8 тис. грн. А ще – кар’єрне зростання та гідні умови служби.

Теги: Hromadske.tv, Україна, прикордонна служба, реформи

Інші відео