Джеффрі Пайєтт: «перетин кордону України російськими військами потягне за собою трагічні наслідки та різку відповідь США»

Київ, 29 квітня 2014 року – Посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт на брифінгу в Українському кризовому медіа центрі заявив: «Перетин кордону України російськими військами – це різка ескалація, яка потягне за собою трагічні наслідки та різку відповідь США». Він також сказав: «Санкції мають на меті деескалацію конфлікту та націлені змусити Росію шукати дипломатичні рішення. Санкції це не кінець. Це процес, направлений на зміну поведінки Росії».

Пан Посол також зазначив, що це криза, вихід з якої полягає в дипломатичній площині: «ми робимо акцент на невійськовій допомозі. Поведінка української влади мудра. Ми продовжуємо співробітництво з українськими силовими структурами і рекомендували б дотримуватися визначеної стратегії. А також попереджувати приток озброєнь і фінансування озброєних груп на сході країни. Наш ключовий важіль впливу – Женевські домовленості, які передбачають, що всі підписанти, включно з Росією. Мають скласти зброю та звільнити захоплені будівлі».

Стосовно поточної ситуації на сході України, зокрема в Луганську, пан Пайєтт заявив, що ці події, очевидно, тільки погіршують ситуацію.

Коментуючи майбутні президентські вибори в України, посол зазначив: «Це, безсумнівно, найважливіші вибори в історії України. Ми очікуємо прибуття чисельної місії ОБСЄ. Важливо, щоб вибори відображали волю українського народу».

Пан Пайєтт також підкреслив, що позиція США базується на принципі територіальної єдності України: «Це час. Коли країна має згуртуватися. Ніщо не є важливішим за національну єдність».

Джеффрі Р. Пайєтт, кар’єрний дипломат Вищої дипломатичної служби США, прибув до Києва 3 серпня 2013 року як восьмий Посол Сполучених Штатів в Україні. Його 24-річна кар’єра в Державному департаменті включає країни Азії, Європи і Латинської Америки.

Теги: Джеффрі Пайєтт, Донбас, Київ, ОБСЄ, Росія, США, Україна, бронетехніка, військові, кордон, прес-конференція