"Смертельна пастка Іловайськ" (д/ф німецького телеканалу WDR)

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=ggwsWYx5Ulg

Двісті українських добровольців і військовослужбовців загинули, і сотні потрапили в полон, коли російські солдати і сепаратисти в кінці серпня оточили українське містечко Іловайськ і обстріляли колону виїжджаючих українців. Битва під Іловайськом вважається кульмінаційним пунктом української війни.

Кореспондент супроводжує український добровольчий батальйон «Миротворець» в дорозі на фронт, в Іловайськ. Бійці думають, що будуть там підтримувати наступ на мільйонне місто Донецьк.

Вони не знають, що тисячі російських загонів закрили за ними котел і обстрілюють українців з важкої артилерії. Кремль спростовує свою участь і говорить про російських солдатів, які захотіли повоювати під час своєї відпустки. Український президент Порошенко втрачає за кілька днів війни дві третини своєї військової техніки і змушений йти на компроміс, який віддав воюючий регіон на досить тривалий час в сферу впливу Путіна.

Команда московській студії ARD слідує на небезпечно близькій відстані за добровольцями і знімає їх життя до і після трагедії. Наприклад, тут показаний київський професор, що служить лікарем батальйону і рятує під тривалим російським вогнем більше дюжини поранених товаришів. Під прапором з червоним хрестом він переконав російського офіцера, що їх потрібно евакуювати. У Києві ті, хто вижив у Іловайську, зустрічаються знову.

Чи довго триватиме крихке перемир'я в їхній країні, або війна тільки «заморожена» на деякий час? Який план у Путіна? Ми аналізуємо зміни останніх тижнів і показуємо детальну та вражаючу картину військових буднів.

Теги: Іловайськ, АТО, Донбас, Україна, антитерористична операція, військові