Діти війни. В очікуванні Сергія

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=kCzfGkTuUes

Чергова серія проекту Громадського ТБ Запоріжжя «Діти війни. В очікуванні Сергія». Проект про дітей, яких торкнулись події на сході України, як вони сприймають такі зміни у своєму житті, чи вдало складається їхнє життя на новому місці, чи мають діти можливість повноцінно навчатись та відпочивати після таких подій.

Цього разу - історія чотирьох рідних між собою дітей: братів та сестер Лупанових, долю яких розділили бойові дії. Катерина (17 років), Максим (14 років), Олена (7 років) та Сергій (8 років) - з Макіївки Донецької області.

3 роки тому сім'я втратила батька, а минулої весни діти осиротіли повністю: від запалення легенів померла їхня мати. Тоді всіх чотирьох дітей забрали до місцевого дитячого притулку.

Коли в Макіївці стало неспокійно через бойові дії поблизу, усіх вихованців притулку вирішили повезти на оздоровлення на Азовське море до Запорізької області. До моря поїхали троє з чотирьох: Катя, Максим та Олена, - Сергій захворів і лишився в Макіївській лікарні. Оздоровлення мало тривати 24 дні, втім більше діти до рідного міста вже не повернулися. Через небезпеку бойових дій всіх вихованців дитбудинку після відпочинку влаштували до запорізького притулку.

А там, у Макіївці, залишився їхній брат Сергій. Вивезти його з Донеччини не вдається вже півтора роки.
По приїзду до Запоріжжя Катю, Олену та Максима усиновило подружжя Роговенків. Діти запевняють: не мали жодних сумнівів щодо прийомної родини, тут всі троє ходять до школи, мають кожний свою кімнату, у дітей вже з'явились друзі. Втім, без Сергія нове життя діти не вважають повним, з братом відтоді вони тримають зв'язок лише телефоном.

Жодного разу не бачили Сергія Лупанова прийомні батьки його брата й сестер, втім, запевняють, їм це не потрібно, аби й так розуміти, що рідні діти мають бути разом. Володимир та Інна Роговенки готові усиновити Сергія, так само, як Катерину, Олену та Максима. І діти, і дорослі ладні на все, аби тільки Сергія вдалося привезти до Запоріжжя. Нині 8-річний хлопець лікується в Амбросіївці у дитячому інтернаті і чекає на зустріч з братом, сестрами та прийомними батьками.

Теги: Hromadske.tv, Донецька область, Запорізька область, Україна