Назад в Радянське

Посилання: http://www.youtube.com/watch?v=lTGCuDPKuZg

На автостанції Луцьк помітили автобус з табличкою Луцьк-Радянське. Ми не змогли собі відмовити у задоволенні скористатися «Машиною часу». Радянське розташоване в Млинівському районі на Рівненщині. Від обласного центру Волині - це 31 кілометр, або одна година в дорозі.

На їзді в село нема таблички з назвою населеного пункту. Так як зрештою і на зупинці. Усе тому, що Радянське декомунізується. Тепер тут вирішують, яку назву носитиме цей населений пункт. Вже провели збори села, де обговорили кілька варіантів: Мирне, Затишне, Лісове і П’яне.

П’яним село звалося до 60-х років минулого століття. Але не усі «радянці» згідні повернути історичну назву. Кажуть, любителів зазирнути до чарки тут і так не бракує. Згідно легенді, княгиня Лукерія пропила цю землю разом із селянами.

Пишаються селяни хіба що своїми земляками, серед яких і заслужений діяч мистецтв України Андрій Гордійчук, і видавець Дмитро Головенко, і навіть заступник генерального прокурора Російської Федерації Іван Сидорук. Загалом у селі налічується близько 300 дворів і 540 мешканців. Є сільська рада, школа, церква, ФАП, клуб, бібліотека. Автобус Луцьк-Радянське ходить тричі на день. Попри це молодь залишає село. Нема роботи.

Теги: Hromadske.tv, Рівне, СРСР, Україна, декомунізація