Агресивно налаштовані люди напали на дівчат з українською символікою, що виступали проти війни. Мадрид, 17.05.2014

Посилання: http://youtu.be/iN6eB7Entzc

Зі слів учасниці акції на підтримку України:

17 травня у місті Мадрид зібрались молоді українці на черговий флешмоб у підтримку України. Неодноразово таки флешмоби проходили досить спокійно, з великою підтримкою іноземців, які завжди підходили до учасників дійства аби фотографуватись та сказати добре слово. Утім були випадки, коли росіяни або іспанці були не дуже привітними, та висловлювали свою негативну позицію до учасників акції та України. Чим відрізнився цей флешмоб? Акція відбувалась на площі Соль з 18:30, близько 20:00 туди прибув  Марш згадування громадської платформи 15М, яка була створена після протестів у 2011 у Мадриді.

Марш зупинився перед дівчатами з українською символікою, деякі люди показували знаки підтримки, було багато преси. Зненацька почалися вигуки: "Нацисти, Фашисти, Україна геть, Хай живе Путін, Хай живе Росія тощо". "Було таке враженні, що люди сприймали нашу українську символіку як провокацію, особливо Герб України. Кричали - "Xто вам платить!?", деякі люди просили, щоб нам дали можливість піти. Hапруга наростала. Нас повністю оточили і штовхаючись відокремили один від одного, силою виривали плакати і прапор з рук та топтали їх", - пише одна з активісток.

"Поліція зробила прохід і так витягнула нас з натовпу під вигуки "Україна геть ". Після того, поліція попросила нас покинути місце… Я особисто не хотіла йти бо я рахувала що не зробила нічого поганого i мала право там бути, але нам заявили, що будуть штрафувати, якщо не відійдемо... у нас не було іншого вибору як піти", - написала Катерина, учасниця проукраїнського мітингу.

Теги: Мадрид, Україна, мітинг, прапор, протести, проти війни, сутички