У Донецьку та Луганську пройшли проросійські мітинги

У Донецьку та Луганську пройшли проросійські мітинги

Час події: 05.04.2014 14:05

У Донецьку на площі Леніна зібралося близько п'ятисот осіб. Про це повідомляє видання «Остров».

Біля пам'ятника Леніну

Присутні тримають прапори РФ і вигукують гасла «Донбас, свобода, братерство», а також «Референдум». Виступаючі активісти закликають йти на штурм Донецької міськради, а також створити народну раду Донбасу. На мітингу були чутні заклики до «революційним утворень» і «створення федеративної республіки». Водночас у міськраді кажуть, що суботнє зібрання є незаконним, оскільки повідомлень про його проведення не надходило.

Після закінчення мітингу на площі Леніна протестувальники прийшли під будівлю Донецької міської ради. Як повідомляють «Новости Донбасса», протестувальники вимагали від влади підтримати проведення референдуму про статус Донецькій області. Вони скандували «Федералізація» і «Референдум», «Міськрада, вставай - народу допомагай».

Після цього мітингувальники рушили до облради. Кілька десятків активістів були в балаклавах та одязі кольору хакі. Згідно з повідомленням, протестувальники вимагали, щоб до них вийшов представник керівництва міліції. Вони також погрожували правоохоронцям, що якщо їхня вимога не буде виконана, вони підуть на штурм офісу «ІСД» - компанії, співвласником якої є чинний голова Донецької ОДА Сергій Тарута. У підсумку мітингувальники вирушили до офісу компанії. Слідом за цим кілька автобусів міліції від'їхали від облради.

Мітингувальники пішли до офісу ІСД

Тим часом у центрі Луганська теж зібрався мітинг.

Відео: Русский Горизонт

Невдовзі мітингарі вирушили до будівлі місцевого управління СБУ. Вони вимагали звільнити затриманих раніше проросійських активістів.

Відео: Русский Горизонт

Відео: Наш Донбасс

Біля СБУ мітингарі кинули під ноги правоохоронцям гроші і за деякий час розійшлись.

Відео: Русский Горизонт

«Остров», «Новости Донбасса», Укрїнська правда, UkrStream.TV