Джерела у ФСБ РФ розповіли, що їхній генерал робив у Києві 20-21 лютого

Джерела у ФСБ РФ розповіли, що їхній генерал робив у Києві 20-21 лютого

Час події: 05.04.2014 13:23

Відповідальний співробітник ФСБ РФ Сергій Бєсєда перебував у Києві 20-21 лютого, де визначав рівень захисту посольства РФ та інших російських установ. Про це повідомляють агенції Інтерфакс та РИА «Новости» із посиланням на власні джерела у ФСБ. «Ми підтверджуємо, що Сергій Бєсєда дійсно перебував у Києві 20-21 лютого із завданням в контакті з СБУ визначити необхідний рівень фізичного захисту посольства РФ на Україні та інших російських установ у Києві», - зазначило джерело. За його даними, «такі рекомендації і заходи були вироблені».

Представник ФСБ також підкреслив, що Бєсєда «подавав запит на зустріч з Віктором Януковичем з цієї теми, але прийнятий не був». «Будь-яких інших доручень в ході його поїздки в Київ Бєсєда не мав», - зазначило джерело.

Раніше в СБУ заявили, що Україна вимагає від Росії допиту генерал-полковника ФСБ, «який у січні-лютому за дипломатичним паспортом приїздив, і разом з 30 іншими високопоставленими офіцерами викликав на доповідь, в тому числі Якименка, який перебував на антитерористичному полігоні СБУ». На думку глави СБУ Валентина Наливайченка, є підстави вважати, що до масових вбивств в Києві причетні співробітники ФСБ Росії. Також правоохоронці отримали дозвіл на арешт колишнього голови СБУ Олександра Якименка. Екс-глава СБУ має пояснити, з чийого дозволу в грудні 2013 року, а також січні і в лютому 2014 року в Україні були розгорнуті командні пункти для ФСБ Росії «для генералів, які приїхали в нашу країну і разом з ним планували антитерористичну операцію проти мирних громадян».

Інтерфакс, РИА «Новости»,  Укрїнська правда, UkrStream.TV