Ярош розкрив таємницю своєї декларації і розповів про «підпільні» структури «Правого сектора»

Ярош розкрив таємницю своєї декларації і розповів про «підпільні» структури «Правого сектора»

Час події: 04.04.2014 16:49

Лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош розповів, що він дійсно не мав легальних доходів та жив на допомогу від небайдужих людей. Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів стосовно того, чому в його декларації як річний дохід сім'ї вказана сума в 803 гривні. «800 з чимось гривень - це стипендія моєї старшої доньки, яку я записав до складу сім'ї. Якщо це відкинути, то у мене взагалі ніяких легальних доходів не було», - розповів він. Ярош відзначив, що він не є багатою людиною. «Я знаю, що таке виживати на 2 тисячі гривень, 3 тисячі гривень в місяць і так далі», - відзначив він.

«Мені допомагали друзі, в тому числі матеріально, малі, середні підприємці, але це просто допомога… Допомога, яку приносили й казали «Дмитро, займайся тим, чим ти займаєшся». І я дуже вдячний тим людям», - пояснив провідник «Правого сектору». Ярош також відзначив, що у відсутності у нього легального доходу був певний плюс. «Не хотілося б платити в «общак» Януковича, щоб підтримувати його режим», - сказав він.

Ярош такод повідомив, що готується здійснити візит до Брюсселя, але в нього поки немає закордонного паспорта. За його словами, «Правий сектор» намагається подолати наслідки російської пропаганди проти нього в Європі. «Я даю масові інтерв'ю західним ЗМІ. Буває по п'ять на день. От у четвер давав німецькому Spigel'. Намагаюсь там розвінчувати міфи, які створені путінською пропагандою», - розповів Ярош. Йому здається, що «дещо виходить». Візит до Брюсселю запланований на кінець квітня.

Окрім того Ярош розказав, що «Правий сектор» розпустив своє силове крило та переформатовує його. Він зазначив, що структурні підрозділи «Правого сектору» під час подій на Майдані, «виникали як гриби після дощу», тож їх важко контролювати. «Вони часто творили неподобні справи, наприклад на Львівщині», - заявив Ярош. «Ми розуміємо, що ми збираємо не янголів із німбом і крилами. Ми збираємо живих людей, активних людей, які не завжди поділяють наші методи і форми боротьби. Анархія та отаманщина – це дуже погано», - підкреслив Ярош.

Він також наголосив на тому, що всього до «Правого сектору» входять близько 10 тисяч активістів з усіх регіонів України. Деякі з них «підпільно» працюють. «У нас є така мережа і в Криму, але як ви розумієте, за певних обставин вони перебувають там на нелегальному становищі», – сказав лідер «Правого сектора». Також він заявив про те, що активісти організації служать в лавах української армії і Національної гвардії.

Українська правда, ТСН