Наливайченко пригрозив Януковичу міжнародним трибуналом, якщо той не з'явиться на допит в Україну

Наливайченко пригрозив Януковичу міжнародним трибуналом, якщо той не з'явиться на допит в Україну

Час події: 04.04.2014 21:50

У разі, якщо Віктор Янукович та всі українські високопосадовці, військові та керівники спецслужб, причетні до масових вбивств людей на Майдані, не з‘являться на допит в Україну, вони можуть бути притягнуті до міжнародного трибуналу.  Про це в ефірі Шустер LIVE заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.  «У нас є повна рішучість і повна підтримка міжнародна з тим, щоб вийти на міжнародний, якщо хочете навіть, трибунал. Такі підстави і такі документи є. Якщо вони не з'являться на допит в Україну, ми будемо добиватися допиту і притягнення вже на міжнародному рівні», - повідомив Наливайченко.

Також він додав, що правоохоронці отримали дозвіл на арешт колишнього голови СБУ Олександра Якименка. «Пан Якименко має з’явитися на допит і у нас вже є санкції, за матеріалами розслідування, на його привід, доставку до суду та арешт», - повідомив він. Наливайченко вважає, що екс-глава СБУ має пояснити, з чийого дозволу в грудні 2013 року, а також січні та в лютому 2014 року в Україні були розгорнуті командні пункти для ФСБ Росії «для генералів, які приїхали в нашу країну і разом з ним планували антитерористичну операцію проти мирних громадян».

Наливайченко також нагадав, що Україна вимагає від Росії допиту генерал-полковника ФСБ, «який у січні-лютому по дипломатичному паспорту приїжджав, і разом з 30 іншими високопоставленими офіцерами викликав на доповідь, у тому числі, пана Якименка, перебував на антитерористичному полігоні СБУ».

ТСН, Українська правда