Російські ЗМІ повідомили про затримання українців, підозрюваних у підготовці терактів. У СБУ та «Правому секторі» назвали це нісенітницею

Російські ЗМІ повідомили про затримання українців, підозрюваних у підготовці терактів. У СБУ та «Правому секторі» назвали це нісенітницею

Час події: 03.04.2014 18:39

25 громадян України, серед яких троє активістів «Правого сектора», затримані за підозрою в підготовці диверсій на території Росії. Про це повідомила телекомпанія НТВ у четвер з посиланням на дані спецслужб. Телекомпанія продемонструвала відеокадри затриманих громадян України.

За даними спецслужб, які наводять російські журналісти, теракти готувалися в період з 14 по 16 березня в семи регіонах - Ростовській, Волгоградській, Тверській, Орловській, Бєлгородській областях, в Республіках Калмикія і Татарстан. «Усі затримані, 25 осіб, серед яких троє активістів «Правого сектора» вже підтвердили отримання інструкцій від представників Служби безпеки України», - йдеться в повідомленні. Згідно з даними НТВ, серед їхніх завдань було фотографування місць дислокації і пересування військової техніки, збройних сил Росії в прикордонних регіонах, а також встановлення контактів з російськими радикальними структурами.

У прес-секретар «Правого сектора» Артем Скоропадськийодразу ж заявив, що оприлюднена в російських ЗМІ інформація про затримання за підозрою в організації диверсій на території Росії членів ПС є пропагандою проти партії і незалежної України. Він додав, що якщо представники «Правого сектора» і знаходяться на території Російської Федерації, то ніяких терактів не готують. «Ми - противники екстремізму, тероризму і жертв серед мирного населення», - підкреслив глава прес-служби ПС.

У Службі безпеки України також назвали маячнею інформацію, поширену в російських ЗМІ, про затримання групи громадян України, підозрюваних в організації диверсій на території РФ. «Маячню ми не коментуємо», - сказали в СБУ в четвер ввечері.

У МЗС України повідомили, що перевіряють інформацію про затримання громадян України у Росії.

Пізно ввечері Федеральна служба безпеки Росії підтвердила затримання 25 громадян України за підозрою в підготовці терактів на території семи російських регіонів. Відповідна інформація оприлюднена центром громадських зв'язків відомства. «У результаті вжитих заходів у зв'язку з інформацією про наміри представників так званого «Правого сектора» київського «Майдану» здійснити на території РФ диверсійно-терористичні акти в період з 14 по 16 березня 2014 року в 7 регіонах Росії (Ростовська, Волгоградська, Тверська, Орловська, Білгородська області, Республіка Калмикія і Республіка Татарстан) були виявлені та затримані 25 громадян України», - сказано в повідомленні.

За матеріалами інформаційних агенцій