Білорусь скасувала літні рейси до Сімферополя, а Крим ускладнив залізничне сполучення з материковою Україною

Білорусь скасувала літні рейси до Сімферополя, а Крим ускладнив залізничне сполучення з материковою Україною

Час події: 03.04.2014 10:07

Національна білоруська авіакомпанія «Бєлавіа» скасувала всі рейси в Крим на літо 2014 року. Про це повідомили в самій авіакомпанії і додали, що причина не політична, а комерційна. За даними авіакомпанії, квитки із Мінська до Сімферополя майже не розкуповують. Раніше «Бєлавіа» виконувала рейси тричі на тиждень протягом всього літнього сезону. Втім, наразі, білоруси викупили всього сотню квитків на півострів.

Раніше Європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, а саме в Сімферополь і Севастополь.

Тим часом Крим ускладнив залізничне сполучення з материковою Україною. Із 1 квітня Кримська дирекція залізничних перевезень в односторонньому порядку скоротила обсяги руху у приміському сполученні. Про це повідомляється на сайті Придніпровської залізниці. «З 1 квітня 2014 року керівництво Кримської дирекції залізничних перевезень (невизнаної Кримської залізниці) скасувало або скоротило маршрути курсування низки приміських поїздів, які обслуговуються потягами Сімферопольського моторвагонного депо», - йдеться у повідомленні.

Через це «приміське залізничне сполучення з материкової частини України змушене перериватися по станції Новоолексіївка, з Кримського півострова – по станції Солоне Озеро, що позбавляє людей, які мешкають на території між Новоолексіївкою та Солоним Озером, можливості користуватися приміськими поїздами».

Зокрема, скасовано пару приміських поїздів сполученням Мелітополь – Новоолексіївка - Мелітополь. Трьом парам приміських поїздів сполученням Сімферополь - Новоолексіївка - Сімферополь скорочено маршрути до станції Солоне Озеро, ще двом парам - до станції Джанкой. Парі приміських поїздів маршрут Джанкой - Вадим - Джанкой змінено на маршрут Джанкой - Армянськ - Джанкой.

Щоб частково виправити ситуацію, Придніпровська залізниця з 1 квітня призначила курсування двох щоденних приміських поїздів №6915 Запоріжжя-2 - Сиваш та №6914 Сиваш - Новоолексіївка, а з 2 квітня – ще двох (№6913 Новоолексіївка - Сиваш та №6916 Сиваш - Запоріжжя-2) зі збереженням зупинок на всіх зупиночних пунктах ділянки Мелітополь - Сиваш.

Окрім того, для забезпечення приміського сполучення на ділянці Новоолексіївка - Джанкой Придніпровська залізниця запропонувала керівництву Кримської дирекції призначити: по парі приміських поїздів на ділянці Мелітополь-Джанкой (потягами Запорізького моторвагонного депо) та Джанкой-Новоолексіївка (потягами Сімферопольського депо) зі збереженням усіх зупинок; або дві пари приміських поїздів на шляху прямування до ст. Солоне Озеро (потягами  Запорізького депо) зі збереженням усіх зупинок та забезпеченням пересадки пасажирів по станції Солоне Озеро в обох напрямках.

Однак ця пропозиція кримською стороною була відхилена: «До вирішення питання про організацію митно-прикордонного огляду на ділянці Новоолексіївка - Джанкой з документальним визначенням тривалості зазначеного огляду в составах приміських поїздів», - зазначається в офіційній відмові.

ТСН, Українська правда