Палата представників конгресу США дала добро на 1 млрд доларів для України і санкції для російських чиновників

Палата представників конгресу США дала добро на 1 млрд доларів для України і санкції для російських чиновників

Час події: 02.04.2014 02:20

У Вашингтоні відбулися дебати у Палаті представників Конгресу США. Після них на голосування поставили Закон на підтримку суверенітету, територіальної цілісності, демократії та економічної стабільності України. Палата представників конгресу США підтримала законопроект про надання фінансової допомоги Україні в розмірі 1 млрд доларів у вигляді кредиту та підтримала санкції проти Росії через події у Криму. Раніше законопроект був схвалений сенатом Конгресу США. 

Законопроект передбачає державні гарантії для кредитів Україні на суму в розмірі 1 млрд доларів, плюс додаткові 50 млн на розвиток демократії в Україні. Крім того, Міноборони США зобов'язується надати 100 млн на допомогу у військовій сфері - це і тренування військового персоналу, і розбудова української армії, розвідки та служб спецпризначення.

Документ також передбачає введення санкцій проти російських громадян, які, на думку американських сенаторів, «пов’язані з порушенням прав людини в Україні чи діями, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України». Окрім того, у нього включаються особи, замішані в корупції в Україні. Санкції передбачають арешт активів цих осіб, виселення тих, хто перебуває на території США, а також відмову у видачі в'їзних віз.

Президент США Барак Обама привітав ухвалення конгресом США цього законопроекту. «Президент вітає сьогоднішнє рішення конгресу, спрямоване на підготовку комплексу заходів щодо надання допомоги Україні», - йдеться в заяві представника Білого дому Джей Карні. Білий дім, зокрема, підтримує «використання адресних санкцій, передбачених законопроектом», у відношенні тих хто «відповідає за акти насильства у відношенні до українського народу чи підриває суверенітет і територіальну цілісність України, мир і стабільність у країні».

У четвер, 03 квітня, Барак Обама підписав закон про надання кредитних гарантій Україні та санкції проти Росії. Раніше двома своїми указами президент США вже визначив близько трьох десятків осіб, проти яких застосовуються санкції, але їх кількість може зростати. 

ТСН, Українська правда