У Раді Європи визнали, що Україна достатньо захищає російську мову

У Раді Європи визнали, що Україна достатньо захищає російську мову

Час події: 02.04.2014 12:15

У Раді Європи відзначають, що Україна виконала практично всі зобов'язання щодо захисту російської мови, як мови меншин. Про це йдеться в заяві Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, текст якого передано ЄС-плюс.

«Що стосується російської мови, то більшість зобов'язань, взятих Україною в рамках Хартії виконані, або частково виконані», - заявили в РЄ. Разом з тим, експерти вказали на необхідність додаткових заходів для захисту білоруської, болгарської, кримсько-татарської, гагаузької, німецької, грецької, угорської, молдавської, польської, румунської та словацької мов, а також їдишу. У заяві написано, що захист мов меншин в Україні залишається на високому рівні, при цьому останнім часом були помічені деякі поліпшення відносно використання мов меншин у ЗМІ.

Що стосується російської мови, то, на думку експертів, певні недоліки є в питаннях використання російської мови в судовій системі та в органах влади. Експерти також відзначили, що використання російської мови в судових органах є в цілому задовільним, чого не скажеш про решту 12 мовам меншин. Окрім того, згідно із заявою, за винятком російської, угорської та румунської мов інші мови меншин не використовуються місцевими та регіональними органами влади.

Експерти також зазначили, що закон про мови, який викликав велику увагу політиків та ЗМІ, в основному використовувався для російської мови, але не застосовувався для захисту інших мов меншин. «Важливо, щоб українська влада зробила активні кроки, щоб забезпечити застосування закону про мови до всіх мов меншин, визначених при ратифікації Конвенції», - написано в заяві.

ЄС-плюс, Українська правда