ГПУ закрила кримінальні справи проти Турчинова, Тягнибока і Ляшка

ГПУ закрила кримінальні справи проти Турчинова, Тягнибока і Ляшка

Час події: 01.04.2014 12:16

Кримінальні провадження щодо політиків за заклики до захоплення державної влади, закриті через відсутність правопорушення. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Під час мирних акцій протесту на Майдані Незалежності у Києві Головним слідчим управлінням Служби безпеки України розслідувалися кримінальні провадження за фактами дій та закликів, спрямованих на захоплення державної влади, та таких, що загрожують громадському порядку.

У вказаних провадженнях досудове розслідування проводилося стосовно народних депутатів України Олександра Турчинова, Олега Тягнибока, Миколи Катеринчука, Олега Ляшка та політика Юрія Луценка.

Упродовж лютого 2014 року кримінальні провадження були закриті процесуальним прокурором на підставі ст.ст. 1,3,4 п.4 ст. 5 Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Заступником Генерального прокурора України зазначені рішення були скасовані, оскільки в діях вказаних осіб відсутній умисел на вчинення кримінального правопорушення.

Цього ж дня Головним слідчим управлінням Служи безпеки кримінальні провадження стосовно О. Турчинова, О. Тягнибока, М. Катеринчука, О. Ляшка та Ю. Луценка закриті за відсутністю у їх діях складу кримінального правопорушення на підставі п.2 ст. 284 КПК України», - йдеться у повідомленні ГПУ.