Росія відмовилася обговорювати в ООН права людини в Криму, а Джемілєв на засіданні Радбезу переконував в абсурдності «референдуму»

Росія відмовилася обговорювати в ООН права людини в Криму, а Джемілєв на засіданні Радбезу переконував в абсурдності «референдуму»

Час події: 01.04.2014 01:01

Росія не брала участь у понеділок у неформальній зустрічі представників країн-членів Ради Безпеки ООН. Про це йдеться у відповідному повідомленні постійного представництва Росії в організації. РФ вважає недоречним розгляд на ній прав людини і свободи преси в Криму, який став суб'єктом Російської Федерації після нелегітимного референдуму 16 березня. «Ситуація з правами людини і свободою друку» в будь-якому суб'єкті РФ, включаючи Крим, «не вписується в рамки відповідальності Ради Безпеки і не має підстав для подібних дискусій». Крім того, в документі повідомляється, що «такі зустрічі підривають репутацію країн-членів Ради Безпеки і завдають шкоди престижу РБ ООН у цілому».

Зустріч відбулася за ініціативи Литви і це, як зазначає російська місія при ООН, є «лише ще однією спробою відвернути увагу від серйозної ситуації в Україні». «Очевидно вона задумана, щоб не дати об'єктивної оцінки та аналізу подій в регіоні, а влаштувати тенденційне пропагандистське шоу», - підсумовує постійне представництво РФ.

Між тим колишній глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, виступаючи на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку заявив, що псевдореферендум про статус Криму є «цинічним» і «абсурдним». «Абсурдно вирішувати питання про належність до тої чи іншої країни на основі місцевого референдуму. Право на самовизначення може бути лише в корінного населення, і в Криму такими є кримські татари. Але татари бойкотували цей референдум», - заявив у власному виступі Джемілєв.

Разом з тим Джемілєв під час свого виступу нагадав і про взаємовідносини його народу з екс-президентом, який зараз перебуває на території РФ. «Режим Януковича був корумпованим. Кримські татари розглядалися як головна до нього опозиція. Вони не голосували за Януковича, і тому були погано представлені в органах влади», - додав Джемілєв.

Раніше кримські татари заявили, що проведуть  референдум з визначення статусу Кримського півострова.

ТСН