НАТО заморозило співробітництво з Росією

НАТО заморозило співробітництво з Росією

Час події: 01.04.2014 19:20

НАТО призупиняє практичне цивільне та військове співробітництво з Росією. Про це йдеться у заяві, прийнятій міністрами закордонних справ НАТО за підсумками засідання, що відбулося 1 квітня. «Ми вирішили призупинити усе практичне цивільне та військове співробітництво між НАТО і Росією», - йдеться у заяві.

«Наш політичний діалог в Раді Росія-НАТО може продовжуватися, у разі необхідності, на рівні послів і вище, дозволяючи нам обмінюватися думками, перш за все щодо цієї кризи», - підкреслили голови МЗС Альянсу. «Ми розглянемо відносини НАТО з Росією на нашому наступному засіданні в червні», - заявили у міністерстві.

У той же час генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен заявив, що Росія силою хоче змінити кордони і провести нові розподільчі лінії в Європі. Таку заяву він зробив, відкриваючи засідання Північноатлантичної Ради за участі глав дипломатій 28-ми країн-членів НАТО. «Росія показала свою готовність застосувати силу для зміни кордонів і відновлення розподільчих ліній у Європі. Це підриває міжнародні зобов'язання Росії і верховенство права в міжнародних питаннях. Це викликає серйозне занепокоєння серед тих з нас, хто відданий вільній та мирній Європі», - сказав Расмуссен. «Дії Росії є серйозним викликом, на який ми маємо відповісти. Сьогодні ми підтверджуємо нашу відданість колективній обороні. Ми залишаємось пильними, готовими та здатними захиститися проти будь-якої загрози», - додав генсек НАТО. За його словами, треба бути готовими до будь-якого сценарію, але «наша позиція незмінна, ми хочемо вирішити цей конфлікт мирним шляхом із використанням всіх дипломатичних механізмів».

Расмуссен також повідомив, що НАТО надасть допомогу Україні порадами щодо посилення охорони об'єктів стратегічного призначення, розташованих на українській території, а також в реформуванні армії для відбиття будь-якої військової загрози. «Ми посилимо наші зусилля щодо підтримки військової реформи в Україні, щоб українські Збройні сили були професійнішими і ефективнішими. Буде також більше спільних навчань. Є також можливість розміщення мобільних підрозділів в Україні в разі потреби», – сказав генсек НАТО.

Сама ж Україна раніше попросила в Північноатлантичного Альянсу допомоги в облаштуванні кордону з Росією. Про це заявив в. о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця перед засіданням комісії Україна-НАТО. За словами дипломата, зокрема йдеться про радари та інше спеціалізоване обладнання. «Список був переданий через штаб-квартиру НАТО, але насправді він адресований країнам-членам альянсу. І кожна має приймати індивідуальне рішення щодо того, яку матеріально-технічну, військово-технічну допомогу надати Україні», - пояснив Дещиця. «Сьогодні цей список знаходиться на розгляді міністерств оборони країн НАТО. І ми сподіваємось, що рішення по ньому буде ухвалено якомога швидше», - додав він.

При цьому Дещиця підкреслив, що Україна не просить в направленому країнам НАТО запиті про допомогу у вигляді надання зброї. «Зброї у нас в Україні достатньо. Це список необхідного технічного обладнання, яке потрібне для оборони України, для Національної гвардії, прикордонників», - заявив Дещиця.

ТСН, UkrStream.TV