Переговори Керрі з Лавровим про Україну тривали близько чотирьох годин

Переговори Керрі з Лавровим про Україну тривали близько чотирьох годин

Час події: 31.03.2014 02:15

Переговори між очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим  та Держсекретарем США Джоном Керрі щодо України, які відбулись у Парижі, тривали близько чотирьох годин. Сторони підтвердили своє прагнення шукати дипломатичне розв'язання кризи в Україні. Про це заявив держсекретар Джон Керрі, виступаючи в посольстві США за підсумками переговорів, передає радіо «Свобода».

Держсекретар зазначив, що серед тих пропозицій, які висловили США - забезпечення прав національних меншин, урегулювання мовних проблем в Україні, залучення міжнародних спостерігачів, інклюзивна конституційна реформа, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і провокаторів. Керрі заявив, що ніяке рішення щодо України не може ухвалюватися без участі легітимного уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком, з яким Керрі, за його словами, розмовляв раніше в неділю.

Держсекретар повідомив, що США консультуються з урядом України по кожному питанню при переговорах з Росією. За словами Керрі, уряд України рухається вперед шляхом хворобливих, але потрібних реформ і міжнародне співтовариство буде підтримувати його на цьому шляху. Держсекретар відзначив, що серед пропозицій по деескалації, які зробили США, відведення російських військ від кордонів з Україною. За його словами, присутність цих військ створює атмосферу страху й залякування й не додає позитивного клімату, який настільки потрібний Україні в цей час.

Керрі заявив, що в ході відвертої бесіди з Лавровим він назвав дії Росії «незаконними» і підкреслив, що Росія перебуває, як він висловився, на «неправильному боці історії». Проте, на думку Керрі, Лавров висловив бажання Росії підтримати Україну в її перехідному періоді. Відповідаючи на запитання про можливість федералізації України, як це пропонує Росія, Керрі заявив, що самі українці повинні ухвалювати рішення щодо цього приводу. «Вирішувати це без українців було б неправильно», - відзначив він.

Зі свого боку Лавров на окремому брифінгу повідомив, що Москва і Вашингтон мають намір співпрацювати з урядом у Києві в питаннях дотримання прав російськомовних жителів України, зокрема і щодо статусу російської мови в Україні, а також у питаннях «роззброєння нерегулярних сил і провокаторів».

Зустріч Керрі з Лавровим була організована в найкоротші терміни після телефонної розмови Володимира Путіна і Барака Обами та  присвячена виробленню конкретних параметрів спільної роботи з пошуку шляхів стабілізації обстановки на Україні. Обама закликав Путіна відвести свої війська від кордону з Україною та розпочати переговори задля зняття напруження. За оцінкою американців, Росія зосередила на кордоні з Україною, щонайменше сорок тисяч військових. Український уряд оцінює їх кількість у майже сто тисяч.

Лавров у суботу заявив, що Росія наполягає на ідеї федералізації України і вважає, що «іншого шляху – немає», однак у РФ абсолютно немає жодного наміру та інтересів перетинати кордони України.

29 березня стало відомо, що Джон Керрі після дозаправки в Ірландії на шляху з Саудівської Аравії до США взяв курс на Париж - саме з метою провести зустріч з Лавровим.

Радіо «Свобода», Українська правда, UkrStream.TV