США підтверджують новій владі України свої гарантії за Будапештським меморандумом

США підтверджують новій владі України свої гарантії за Будапештським меморандумом

Час події: 25.03.2014 12:41

Україна і США підтверджують своє стратегічне партнерство та підкреслюють важливу роль ядерного нерозповсюдження у цих відносинах. Уряд США підтверджує новому уряду України свої зобов'язання за Будапештським меморандумом.

Про це йдеться у спільній заяві України і Сполучених Штатів Америки, поширеній прес-службою МЗС України у вівторок, 25 березня, з нагоди проведення третього Саміту з ядерної безпеки в Гаазі.

"Наше партнерство в області нерозповсюдження триває з 1994 р., коли Україна прийняла рішення вивезти всю ядерну зброю зі своєї території і приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) як неядерна держава. У Будапештському меморандумі 1994 року Сполучені Штати, Російська Федерація і Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії привітали ці дії України і підтвердили Україні своє зобов'язання поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

Уряд Сполучених Штатів сьогодні підтверджує зобов'язання новому уряду України і народу України, включаючи Крим.

Уряд Сполучених Штатів засуджує відмову Росії виконувати свої зобов'язання за Будапештським меморандумом та її односторонні військові дії в Україні. Дії Росії підривають основи міжнародної архітектури безпеки і несуть загрозу миру та безпеці в Європі.

Україна і Сполучені Штати Америки відзначають, що вони не будуть визнавати протиправну спробу Росії анексувати Крим. Крим є складовою частиною України. Сполучені Штати будуть продовжувати надавати допомогу Україні в утвердженні її суверенітету і територіальної цілісності. Сполучені Штати будуть стояти пліч-о-пліч з народом України, який буде відновлювати єдність, мир і безпеку своєї держави".

"Україна і Сполучені Штати будуть продовжувати співпрацю щодо запобігання ядерному розповсюдженню через посилення потенціалу України виявляти ядерні матеріали на її кордонах, надавати фізичний захист об'єктів, що мають ядерні або радіоактивні матеріали, підтримувати відповідну систему експортного контролю з метою досягнення цілей саміту з ядерної безпеки".

 

ZN.UA