Росія запропонувала Польщі, Угорщині та Румунії поділити Україну

Росія запропонувала Польщі, Угорщині та Румунії поділити Україну

Час події: 24.03.2014 00:51

Міністерство закордонних справ Польщі отримало офіційного листа від Державної думи Росії, в якому міститься пропозиція поділу території нинішньої України, повідомляє польське видання Gazeta.pl з посиланням на міжнародний канал Громадського телебачення Польщі TVP (Telewizja Polska), створений за підтримки МЗС Польщі.

МЗС запропоновано спрямувати зусилля на проведення в Україні референдуму щодо приєднання до Польщі п'яти західних областей України: Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської.

Радник президента Польщі з гуманітарних питань Томаш Наленч вже однозначно прокоментував пропозицію, що надійшла з Росії: "Ці думки - плід якоїсь хворої уяви". "Це просто обурливо запропонувати Польщі участь у розділі дружньої країни і зміну її кордонів", - йдеться у заяві радника президента. Томаш Наленч зазначив, що це "офіційне" послання має бути направлено на аналіз психіатра.

Прес-секретар МЗС Польщі Марчін Войцеховський підтвердив факт отримання листа від імені заступника голови Держдуми РФ, лідера Ліберально-демократичної партії РФ Володимира Жириновського і заявив, що "пропозиції, які містяться в ньому, настільки дивні, що ніхто не розглядав їх серйозно". Він із жалем зазначив, що "частина російської політичної еліти все ще міркує з точки зору пакту Молотова-Ріббентропа".

Окрім того, як повідомляє TVP, аналогічні "пропозиції" з боку офіційної особи РФ отримали також Угорщина і Румунія, яким запропоновано претендувати на Закарпаття та Чернівці.

Україні ж, за планом Жириновського, має залишитися тільки її центральна частина.

У листі, надісланому до МЗС Польщі, віце-спікер Держдуми РФ повідомив, що в українців, які живуть на Сході та Заході країни, дуже великі відмінності в менталітеті, і вони насилу вживаються разом. "Взаємна неприязнь протягом багатьох років, що супроводжується відкритими конфліктами, часто перетворюється на криваві бійні - цілі села було знищено під час жорстокої боротьби між польськими та українськими націоналістами", - цитує видання Gazeta.pl лист Жириновського, в якому він пропонує Польщі відновити "історичну справедливість".

У МЗС Польщі відзначили, що хоча Жириновський і раніше з трибуни запропонував Польщі піти шляхом Росії і вимагати від України "передання неукраїнських територій", але було неможливо навіть уявити, що подібні суперечливі заяви можуть отримати офіційну форму, а саме - лист на адресу МЗС Польщі, зазначає польське видання.

"Жириновський отримає ввічливу відповідь, без посилання на зміст його листа", - повідомили у МЗС Польщі.

ZN.UA