У Харкові мітингували: одні за єдність України, інші - за Росію

У Харкові мітингували: одні за єдність України, інші - за Росію

Час події: 23.03.2014 13:55

У центрі Харкова активісти місцевого Євромайдану зібралися на мирну акцію протесту. Мітинг розпочали з виконання гімну України. Після цього вшанували пам’ять загиблих під час Євромайдану у Києві, а також військового, вбитого у Сімферополі, передає Радіо Свобода. Мітингувальники тримають синьо-жовті прапори. Перед ними виступив представник місцевої самооборони, який зокрема закликав долучатися до спільного патрулювання вулиць.

Раніше координаційна рада харківського Євромайдану попереджала про можливі провокації і планувала скасувати мітинг. «З огляду на інформацію, отриману координаційною радою харківського Євромайдану щодо намірів агресивно налаштованих сепаратистів, бандитів та хуліганів вчинити 23 березня біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Харкові низку провокацій, спрямованих до масових заворушень та кровопролиття, ми скасовуємо мітинг, повідомлення про який ми подали ще 12 березня», - йшлося у заяві. Окрім того, координатори Євромайдану зазначили, що 24 березня також не планується проведення зібрань, «аби органи МВС, СБУ та ГПУ мали можливість виконати свій обов'язок щодо відновлення ладу та спокою у місті Харкові».

Водночас, координатор харківського Євромайдану Дмитро Пилипець зауважив, що рішення скасувати сьогоднішній мітинг було ухвалене «певною частиною координаційної ради» 22 березня пізно ввечері, воно не донесене до громадськості, тому «люди сьогодні до Шевченка прийдуть, можливо, навіть багато».

Відео: Максим Костенко

Відео: Максим Костенко

Тим часом на площі Свободи біля Леніна зібрались також і проросійські мітингувальники – з червоними прапорами та прапорами РФ. Їх близько 3 тисяч. Вони скандують «Росія!». 

Фото - Слава Мавричев

Фото - Слава Мавричев

Фото - Слава Мавричев

Фото - Слава Мавричев

Учасники зробили стенд з фото загиблих у Харкові на вул. Римарській, де вшанували їх пам’ять.

Пізніше мітинг перемістився з-під Леніна до ОДА. Ініціатори - група людей з триколорами. Вулиця Сумська перекрита.

Після цього проросійський мітинг рушив по вул. Сумській. Кричали: «Харьков - русский город», «Правый сектор в тюрму».

Кількість учасників - від 3 до 5 тисяч.

Радіо Свобода, Українська правда