На Донеччині затримали 7 російських морських піхотинців та лідера «народного ополчення Донбасу»

На Донеччині затримали 7 російських морських піхотинців та лідера «народного ополчення Донбасу»

Час події: 23.03.2014 09:00

Сімох російських військовослужбовців затримали на залізничному пункті пропуску «Іловайськ» на Донеччині. Як повідомили у Держприкордонслужбі, у ході контролю було встановлено, що всі вони є військовослужбовцями Чорноморського флоту РФ, але намагались приховати цей факт з метою безперешкодного проїзду територією України. Російські військові сховали свою форму одягу й речові мішки у згорнутих матрацах і під постільною білизною та ковдрами. Усі вони – військовослужбовці за контрактом 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ і поверталися до місця дислокації в/ч 13140, м. Севастополь, з міста Волжський (РФ), де проходили курси інтенсивної та загальновійськової підготовки з курсом виживання.  Охоронці держкордону не пропустили російських вояків на територію України. Стосовно даної групи осіб, з огляду на надання ними неправдивих відомостей про мету поїздки, прийнято рішення про заборону в’їзду на територію нашої держави терміном на 3 роки.

Також у Донецьку затримали лідера «народного ополчення Донбасу» Михайла Чумаченка. Йому висунуто офіційну підозру у захопленні держвлади та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, повідомили у СБУ.

Чумаченко був затриманий за рішенням суду Донецька. «Йому висунуто офіційну підозру у підготовці до вчинення злочинів, передбачених ст.ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні силового відомства.

За даними СБУ, у затриманого «вилучено матеріали, які свідчать про наміри сьогодні під час проведення масового заходу у Донецьку закликати учасників до незаконних дій, зокрема до силового захоплення приміщення обласної державної адміністрації». Також встановлено, що затриманий планував проголосити себе «народним губернатором». Українським судом затриманому буде обрано міру запобіжного заходу.

Українська правда, UkrStream.TV