На Одещині та Херсонщині формують блокпости, на Сумщині риють окопи, а на Донеччині розблокували військові частини

На Одещині та Херсонщині формують блокпости, на Сумщині риють окопи, а на Донеччині розблокували військові частини

Час події: 21.03.2014 22:49

У прикордонних територіях на Херсонщині та Одещині укріплюють кордон з Кримом, хоча терміну «кордон» наразі уникають. Добровольці разом з силовиками оглядають транспорт та патрулюють територію. На кордоні Херсона з Кримом зводять заслони. Від новоствореного з бетонних блоків та мішків із піском КПП до російського блокпосту – півтора кілометри. Але солдати кажуть інакше: окупант на відстані пострілу снайпера. Машини з Криму їдуть безперервним потоком і прикордонникам та військовим-добровольцям роботи не бракує. Але доводиться боротися і з диверсантами-розвідниками.

Нині заблокованою є Арабатська стрілка й газорозподільна станція - вони під контролем росіян, далі вже стоять українці. Переходи біля населених пунктів Чаплинка, Червоний Чабан та Чонгар теж укріплюють з боку України. Прикордонники, які неодноразово ловили на континенті окупаційних солдат, зокрема військових чеченського батальйону, побоюються нових вторгнень.

На кордоні стоять не лише прикордонники. Приходять туди і військові-добровольці: зі зброєю та в бронежилетах. Допомагають і цивільні. Біля районних рад формуються черги з охочих допомогти солдатам: їжею та всім чим потрібно.

Українські військові також стягнули до кордону Сумщини важку техніку. Зміцнити оборонні позиції їм допомагають місцеві жителі – вони риють окопи та приносять їжу та продовольство. У місті Ромни Сумської області кухарки місцевого училища вирішили годувати військових. Жінки кажуть, що готують для солдатів як для рідних зятів – смачно та ситно. Військові віддячують жінкам та передають з блокпостів цукерки.

Місцеві чоловіки також допомагають чим можуть. З навколишніх сіл сюди вже підвозять пальне, засоби гігієни, одяг, взуття та риють окопи. Кажуть, відчувають гордість за те, що захищають рідну землю. Склади забиті продуктами, тож нині оголосили про тимчасове припинення збору харчів. Однак люди на це не зважають, і самі ходять до військових. Одні пропонують свою допомогу, а інші – просто спілкуються з солдатами та роздивляються військову техніку.

На Донеччині, зокрема в Маріуполі та Новоазовську, правоохоронці та громадськість розблокували військові частини, а «народних ополченців» заарештували. Станом на 10.00 п’ятниці під вартою утримують п'ятьох організаторів «народних» блокувань, також проти півсотні складено протоколи. Іще біля ста проросійських активістів, які за гроші видавали себе за небайдужих шахтарів, знаходяться в розшуку. Як зазначив начальник управління громадської безпеки УМВС в регіоні Євген Юханов, за участь у несанкціонованих мітингах затримані будуть оштрафовані, але, якщо в майбутньому хтось із них буде повторно притягнутий до відповідальності за подібні проступки, то їм загрожуватиме ув’язнення.

Також в донецькій міліції сподіваються, що ідентифіковані і затримані учасники масових безладів та блокувань в ході слідчих дій допоможуть вийти на організаторів та замовників «народного спротиву».  Раніше на Донеччині артемівські «самооборонці» заблокували склади зі зброєю, бо злякалися «Правого сектору».

ТСН