Аксьонов та Константинов з'явились у базах розшуку МВС, а ГПУ оголосила у розшук Курченка

Аксьонов та Константинов з'явились у базах розшуку МВС, а ГПУ оголосила у розшук Курченка

Час події: 20.03.2014 16:05

Самопроголошеного прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова та главу нелегітимної Верховної Ради Криму Володимира Константинова офіційно оголосили в розшук. Анкети кримських сепаратистів з'явились на сайті МВС в розділі «особи, які ховаються від органів досудового розслідування». Їх підозрюють у скоєнні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади. Сепаратистам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Тим часом Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК «СЄПЕК» Сергій Курченку. Про це йдеться у повідомленні ГПУ. Курченка підозрюють у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ «Укргазвидобування».

«Як з’ясувалось, вказані особи шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень», - йдеться у повідомленні. Злочин кваліфікували за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Курченка оголошено у розшук, зараз його місцезнаходження встановлюється, повідомили у ГПУ.

Раніше повідомлялося, що МВС встановила схему незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній Курченка, якого називають «гаманцем» сім'ї Віктора Януковича. Збитки держбюджету оцінюють в 7 мільярдів гривень. Окрім того, журналісти знайшли документи, які викривають схеми Курченка для ухилення від оподаткування. Внаслідок цих схем Україна, за їх даними, втратила $1 млрд доходу. ГПУ та МВС підозрюють, що структури Курченка причетні по відмивання десятків мільярдів гривень.

Сергій Курченко виник в інформаційному просторі в кінці 2012 року, коли купив ФК «Металіст» у Олександра Ярославського. Пізніше він створив компанію СЄПЕК, яка купила в Німеччині мережу з 170 заправок. Крім того компанії належать 150 АЗС в Україні. Також Курченко купив Одеський НПЗ і планував боротися за Лисичанський НПЗ. На початку листопада минулого року Курченко достроково закрив операцію з придбання у Бориса Ложкіна медіахолдинга 99,9% UMH. Після цього у ЗМІ, які входять у холдинг, почалися масові звільнення журналістів.

ТСН, Українська правда