Час події: 20.03.2014 10:49
Парламент проголосував за прийняття Декларації про боротьбу за звільнення України. Зокрема у документі депутати закликають інші країни не визнавати результати нелегітимного референдуму у Криму та анексію автономії Росією. Також у Декларації наголошується на тому, що Крим є і надалі буде в складі суверенної України. За відповідне рішення проголосували 274 депутати. Утрималися від голосування представники КПУ.
Депутати також гарантують права кримськотатарського народу у складі України. За відповідну заяву щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави проголосували 284 народних обранця. Згідно з документом, Україна гарантує захист та реалізацію невід'ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави. Україна визнає Меджліс кримськотатарського народу (виконавчий орган Курултаю) як повноважний орган кримськотатарського народу. Верховна Рада заявляє про свою підтримку декларації ООН про права корінних народів.
Парламент доручив Кабінету міністрів терміново розробити проекти законів, нормативно-правових актів України, які визначають і закріплюють статус кримськотатарського народу як корінного народу України. «Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних і соціальних прав, громадянських свобод громадян України, які проживають в Автономній Республіці Крим, різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, які спостерігаються в результаті проведення антиконституційного референдуму в Автономній Республіці Крим», - наголошується в заяві.
Окрім того Рада підтримала закон, що регулюватиме життя українців в окупованому Криму. У той же час півострів, за словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, збирається покинути 25 тисяч людей. Зараз біженців приймають у санаторіях. На цей час туди припинили запрошувати відпочивальників. «Багато заїхало у Вінницьку та Львівську області, а також у Київ. Коли людина прибуває, вона фіксується і стає на облік як отримувач тих чи інших соцвиплат. Усі виплати переводяться за місцем знаходження», - заявила міністр. Станом на 20 березня на Львівщині надали притулок 777 біженцям із Криму та чекають ще на тисячу. 96 дітей вже вчаться в місцевих школах.
ТСН