Тягнибок розкритикував Мірошниченка, а Кличко заявив, що причетні до інциденту в НТКУ депутати мають скласти мандати

Тягнибок розкритикував Мірошниченка, а Кличко заявив, що причетні до інциденту в НТКУ депутати мають скласти мандати

Час події: 19.03.2014 17:42

Під Генпрокуратурою в середу зранку активісти та журналісти провели мітинг, аби генпрокурор-«свободівець» Олег Махніцький відреагував на злочинні дії свої однопартійців у відношенні голови НТКУ Олександра Пантелемонова. Депутати, з вини яких зібрався пікет, теж приїхали під ГПУ.

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Журналісти й активісти висловлювали обурення такими діями народних депутатів і вимагали публічного вибачення. Після нетривалого спілкування нардепи залишили територію прокуратури, а активісти намалювали плакати, висловлюючи на них своє незадоволення діями «свободівців», а також передали звернення до керівництва партії.

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок рокзритикував поведінку Ігоря Мірошниченко в кабінеті в.о. голови Національної телекомпанії України та заявив, що той готовий відмовитися від недоторканості. Про це він написав у своєму блозі на Українській правді. Тягнибок розповів, що мав розмову із Мірошниченком з цього приводу. За словами лідера «Свободи», Ігор Мірошниченко «готовий добровільно зняти з себе депутатську недоторканість і відстоювати свою правоту перед судом. А також перед громадою».

Як наголосив Тягнибок, «якщо вчора такі методи були виправдані (наприклад, захоплення адміністрацій і змушування чиновників кривавого режиму під тиском народу писати заяву на звільнення, що "Свобода" робила ще задовго до Майдану), то нині вони є недоречними». «Нам, ще вчора опозиційним політикам, треба зрозуміти, що ми перестали бути опозицією і тепер є частиною влади – сьогодні доступні інші методи боротьби навіть з відвертими ворогами України», - зауважив лідер «Свободи».

При цьому Тягнибок заявив, що розуміє емоційну мотивацію, яка підштовхнула Мірошниченка на ці дії. «Але як політик він мав би керуватися не емоціями, а холодним розумом. Незважаючи навіть на ті потрясіння, які ми всі пережили і переживаємо», - сказав він. «Влада має користатися іншими, абсолютно легальними важелями люстрації. З проведенням якої ми, на жаль, запізнюємося», - зазначив Тягнибок.

Лідер УДАРу Віталій Кличко також засудив побиття голови НТКУ Олександра Пантелеймонова депутатами-свободівцями. Про це йдеться у його заяві, розміщеній на сайті партії. «Оцінку професійної діяльності Пантелеймонова повинні давати суспільство і правоохоронні органи. А не народні депутати силовими методами», - вважає Кличко. Політик заявив, що причетні до інциденту депутати мають скласти мандати. «Цей випадок не повинен лишитися безкарним. Народні депутати від «Свободи» - усі без винятку - які застосували силу, повинні скласти мандати», - наголосив він.

Відео: УДАР Інфо

Більше того, Кличко переконаний, що дії депутатів від «Свободи» має розслідувати прокуратура.

Одразу після інциденту прем’єр Арсеній Яценюк назвав неприпустимими дії «свободівців», які силою змусили в. о. президента НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. Коментар глави уряду розповсюдила прес-служба Кабміну.

Голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що готовий провести розслідування щодо дій «свободівців». При цьому він додав, що оцінку і кваліфікацію можливих неправомірних дій нардепів, беручи до уваги їх особливий статус, може дати винятково Генпрокуратура.

В. о. генпрокурора Олег Махніцький пообіцяв провести об'єктивне розслідування конфлікту в НТКУ. Глава ГПУ, який сам є членом «Свободи», обіцяє уникнути «політичного підтексту» в ході розслідування. «Якщо вчинено правопорушення, всі обставини будуть досліджені під час розслідування справи», - заявив в. о. генпрокурора. Але Махніцький пообіцяв, що досліджувати будуть не лише саму конфліктну ситуацію, але й події, «які призвели до цього конфлікту». «Я маю на увазі, в тому числі, і ті передачі, і ретрансляції, які відбувалися, які розпалювали міжнаціональну ворожнечу», - пояснив він.

Відео: 5 канал

Глава ГПУ заявив, що кримінальне провадження за цим фактом уже порушене. «Уже минули ті часи, коли треба застосовувати руки і силу. Повинно все відбуватися в межах закону», - заявив він.

Як відомо, напередодні увечері депутати від ВО «Свобода» силоміць змусили в. о. президента НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. Свої дії вони зафіксували на відео.

Відео: Українська правда

Свої дії депутат Мірошниченко пояснив тим, що в ефірі «Першого національного» під час ретрансляції нам «Громадського ТБ» якийсь час показували концерт у Москві на честь «приєднання» Криму.

Він нагадав, що протягом тривалого часу Перший національній займався викривленням інформації, зокрема і стосовно акцій протесту у Києві, «був джерелом неправди, брехні і наруги над журналістською працею». Після зміни влади, за словами Мірошниченка, у політиці каналу практично нічого не змінилося, але «краплею, яка переповнила чашу терпіння» стала тривала трансляція підписання самопроголошеним урядом Криму документів щодо приєднання АРК до Росії у прямому ефірі. «Потім, коли було вбито першого українського військового вони через ретрансляцію "Громадського" показували святкування на Красній площі у Москві, святковий концерт. Це звичайно викликало наше глибоке обурення, і у нас не було іншого вибору, як піти до пана Пантелеймонова і попросити його написати заяву», - сказав Мірошниченко

«Нам довелося діяти не у зовсім коректний спосіб. В умовах звичайного часу безперечно мої дії як народного депутата могли б бути оцінені як занадто жорсткі. Однак зараз Україна живе в умовах окупації та війни. Я вважаю, що надання інформаційного простору для пропаганди ворогу є державна зрада», - додав депутат.

Водночас журналіст Громадського Андрій Сайчук пояснив, що трансляція концерту із Красної площі тривала буквально 5 хвилин.

У той же час Ігор Мірошниченко не вважає свої дії по відношенню до керівника «Першого національного» телеканалу Олександра Пантелеймонова наступом на свободу слова. На брифінгу в середу він нагадав, що Пантелеймонов «ніколи не був журналістом, він політолог за освітою і чиновник». «Саме на «Першому національному» були гучні скандали зі звільненням журналістів, які відмовлялися виконувати накази та зізнання самого Пантелеймонова: йому давали накази старший син Януковича, Захарченко, Чмирь, прес-секретар Азарова Лук'яненко та інші представники режиму, який українці здолали», - заявив «свободівець».

Фото: Максим Кудимець, INSIDER

Він також нагадав, що інформаційна політика «Першого національного» була спрямована на викривлення інформації стосовно акцій протесту в Києві. «Ми сьогодні говоримо про те, що українців вбивали зброєю автоматичною і таким чином загинуло більше сотні людей, але разом із тим українців продовжують вбивати зброєю інформаційною. І жертв значно більше, їх тисячі». «Це люди, які мають неправдиву інформацію завдяки пропаганді Кремля, люди які розчаровані в перемозі Майдану і це люди які схильні до розколу країни», - зазначив Мірошниченко.

Депутат додав, що готовий нести відповідальність за побиття і силовий тиск на тимчасового керівника НТКУ Олександра Пантелеймонова. Однак він не визнав свої дії злочинними та негідними, і його побратими Андрій Іллєнко та артист Богдан Бенюк підтримали його. «Ми готові не ховатися за депутатську недоторканність і дати можливість усім органам – силовим органам, всім структурам, які за це відповідають, – провести незаангажоване чесне розслідування. Що стосується здачі мандата – це залежить від рішення, яке ухвалить суд», - сказав Мірошниченко.

Тим часом у Amnesty International заявили, що насильницький напад на керівника НТКУ cлід терміново розслідувати, а винних притягнути до відповідальності. У відповідній заяві на сайті організації підкреслюється, що один з нападників, Ігор Мірошниченко, є членом комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. «Діюча влада повинна дати чітко зрозуміти, що такого роду поведінка не може бути допустимою в Україні», - заявила Хеза МакГіл, експерт Amnesty International по Україні. Представник організації побоюється, що бездіяльність влади дасть зелене світло для подальших атак на працівників засобів масової інформації та активістів.

Представники США та ОБСЄ засудили напад депутатів –«свободівців» генерального директора НТКУ. Так, у заяві посольства Сполучених Штатів йдеться про те, що дипломати неприємно вражені цим інцидентом. «Посольство США в Києві засуджує жорстке залякування і фізичні нападки, учинені 18 березня членами політичної партії "Свобода" проти Олександра Пантелеймонова, т.в.о. генерального директора НТКУ. Ми вітаємо сьогоднішні заяви Прем'єр-міністра Яценюка і Міністра внутрішніх справ Авакова, які засуджують цю поведінку як неприйнятну», - відзначили дипломати. Більше того, американці закликали ВО «Свобода» накласти дисциплінарне стягнення на Ігоря Мірошниченка та інших членів партії, які брали участь у цьому інциденті.

«Нас, як і багатьох українців, глибоко уразив цей інцидент, який був не проявом патріотизму, а нагадав натомість про бандитську тактику, яку раніше застосовував режим Януковича. Такій поведінці не місце в Україні», - вважають дипломати. Водночас у заяві підкреслюються, що ВО «Свобода» відігравала «дійсно ключову роль» під час протестів Майдану. «Тим не менш, цей інцидент неприйнятний у сучасному демократичному суспільстві», - підкреслюють дипломати.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дунья Міятович висловила обурення з приводу інциденту на Першому національному. «Я приголомшена цим актом насильства, який порушує всі цінності свободи ЗМІ, і це не можна терпіти», - підкреслила вона в листі, адресованому в.о. президента України Олександру Турчинову. «Це особливо серйозний інцидент, коли кілька нападників не тільки представляють законодавчі збори, але і є членами комітету парламенту з питань свободи слова та ЗМІ», - зазначила вона.

Українська правда, INSIDER, UkrStream.TV