Із Севастополя на материкову Україну за п'ятницю виїхали 550 військових із сім'ями та близько двохсот курсантів із севастопольської Академії Воєнно-морських сил

Із Севастополя на материкову Україну за п'ятницю виїхали 550 військових із сім'ями та близько двохсот курсантів із севастопольської Академії Воєнно-морських сил

Время события: 04.04.2014 18:24

Із Севастополя на материкову частину України у п'ятницю виїхали близько 550 військовослужбовців ВМС Збройних сил України та членів їхніх сімей. Про це повідомили у Міністерстві оборони. У готовності до маршу з Новоозерного на північ Криму також перебуває особовий склад Південної військово-морської бази ЗС України в кількості 101 особа, у тому числі 17 членів сімей військовослужбовців. Вони планують вирушити 1 автобусом, 2 мікроавтобусами і 2 вантажівками.

На материкову частину України виїжджають військовослужбовці, не залучені до заходів з передислокації української військової техніки та матеріально-технічних засобів з півострова на материк. Решта особового складу поки що залишаються на території АР Крим в готовності до виконання завдань, пов’язаних з переміщенням військового майна. «На всіх транспортних засобах з українськими військовослужбовцями та членами їх сімей майорять прапори України та її Військово-Морських Сил», - зазначили у Міноборони.

Раніше у п’ятницю на російському блокпосту при виїзді з півострова затримали чотири автобуси із курсантами Академії ім. Нахімова, які поверталися на материк. Про це «Українській правді» повідомив капітан другого рангу Леонід Матюхін, додавши, що вони простояли кілька годин. Увесь цей час у них перевіряли особисті речі, у тому числі, флешки, фотоапарати та телефони. Речі відбирали, а через деякий час приносили назад, розповів капітан. «Я так розумію, що була домовленість про зелений коридор. Якщо це такий зелений коридор, то я не заздрю тим, хто їде не зеленим коридором», - додав Матюхін.

«Я чекаю на свій ноутбук, який вже дуже довго перевіряють. Вони також відчинили фури, де особисті речі, теж там колупаються», - додав він. За словами Матюхіна, на межі багато людей у формі: і прикордонники, і військові, і «Беркут».

Після тривалої перевірки близько двохсот курсантів із севастопольської Академії Воєнно-морських сил все ж таки пропустили на материкову частину України. Вони виїхали у п’ятницю зранку до Одеси, щоби продовжити навчання в Україні.

Курсанти академії Нахімова 20 березня під час заміни прапора заспівали національний гімн України та показово залишили площу перед вишем.

Дочекайтесь останньої хвилини

Українська правда