Підозрюваний у координації дій «тітушок» об'явився у прямому ефірі та поговорив з Аваковим

Підозрюваний у координації дій «тітушок» об'явився у прямому ефірі та поговорив з Аваковим

Время события: 04.04.2014 22:35

Медіамагнат Віктор Зубрицький, якого МВС підозрює у координації дій «титушок» під час акцій на Майдані, заявив про свою невинуватість. Виправдовувався Зубрицький телефоном у прямому ефірі в студії «Шустер Live» у п'ятницю, 4 квітня. Серед гостей програми був, зокрема, і міністр МВС Арсен Аваков. «Мене намагаються призначити обвинувачуваним у незрозумілій мені справі. Вже пройшов 41 день з подій на Майдані. Але мені досі не надіслали повістку, не викликали, не зателефонували, не поспілкувалися з моїми знайомими... Без проведення будь-яких слідчих дій вже визнали мене винним», - заявив Зубрицький. На що йому відповіли, що його місцезнаходження невідомо. При цьому Зубрицький відмовився відповідати на питання, де він перебуває, пояснивши це побоюваннями можливих репресій проти нього. «У нас є механізм підозри, у нас є факти незаперечні. Хочете виправдатися - виправдайтеся, приїжджайте. Ми хочемо вас побачити», - запропонував Зубрицькому Аваков.

Він також оприлюднив схему зв'язків Зубрицького: «Це людина, яка керувала групами бандитів, людина, через яку проходили гроші для організації цього процесу. Він керував медіагрупами, контактував із журналістами». Міністр зазначив, що була створена банда, яка отримувала інформацію та цілі. «Вона займалася викраденням людей. Зокрема, активіста Ігоря Луценка. Вона вивозила, била їх, тоді відпускала, або кидала в камери. До тих пір, поки не перестаралися, і був убитий Юрій Вербицький», - сказав Аваков.

Він наголосив, що після побиття ще живого Вербицького і Луценка співробітник міліції, причетний до цього, привіз у відділення міліції, щоб помістити їх у камеру, однак міліціонер на місці відмовився приймати сильно побитих активістів, після чого їх вивезли і кинули у лісі. Бандою, яка займалася викраденням та побиттям людей, у складі близько 12 осіб безпосередньо керував Олексій Чеботарьов - наближена до «сім'ї» людина, яка контролювала ринок алкоголю і тютюну в країні. Одного з членів банди Ігор Луценко упізнав як одного з людей, які катували його, зазначив Аваков.

Він додав, що банда злякалася резонансу, викликаного смертю Вербицого, і розбіглася. Після цього Зубрицький зв'язався з Віктором Жиліним, головою харківської організації «Оплот». У результаті Жилін привіз до Києва своїх людей, які продовжили справу банди, що розбіглася. Вони влаштовували підпали авто аматомайданівців та били людей. До складу другої банди, підконтрольної Зубрицькому, входило троє керівників: той же Чеботарьов, Армен Саркісян і пан Крисін. «Під ними були близько 20 бойовиків. На руках цієї банди смерть 8-ми людей (троє вбитих 18 лютого в районі Кріпосного провулку, в тому числі журналіста Веремія, і ще 5-ти в районі Михайлівської площі, як йти вниз убік готелю «Козацький»)», - повідомив Аваков.

Міністр нагадав, що 18 лютого, після цілого дня зачистки Майдану силовики втомилися, у них закінчилися гранати і вони встали на паузу. Аваков припустив, що координації з силовиками особливої не було, тому Зубрицький сам прийняв рішення висунути проти майданівців «тітушок». Так, Саркісян, відомий під ім'ям Армен Горлівський, який базувався в приміщенні одного з нардепів на вулиці Рильського 4, озброїв підконтрольних бійців бітами, автоматами і захисною амуніцією і висунувся убік Майдану. Саме ці люди, повідомив Аваков, вбили журналіста Веремія. Крім того, міністр наголосив, що у них є відеозйомка вбивства Веремія, на якій видно його вбивцю. «У побитті брав участь Крисін. Тим більш цинічно, що він стверджує, що не вбивав, всього кілька разів ударив його битою, а вбив той чоловік, який стояв поруч», - зазначив Аваков, додавши, що ім'я вбивці відомо, він перебуває в розшуку. Журналіста вбили випадково, вважаючи що він активіст, зазначив Аваков. Ці ж «тітушки», спускаючись убік Майдану по Михайлівській, косили автоматними чергами людей, які поверталися з Майдану по домівках. Там було від 5-ти до 7-ми убитих людей, повідомив Аваков.

Окрім того, ведучий Савік Шустер, скориставшись можливістю, задав Зубрицькому запитання про загрози, які раніше надійшли від нього на адресу самого Шустера і головного редактора програми у зв'язку з обговоренням фільму про вибухи в Дніпропетровську. «Усе підґрунтя фільму в нашій студії було зруйновано, і тому почався тиск», - зазначив Шустер. Проте Зубрицький так і не зміг чітко відповісти на питання ведучого.

«Зубрицькому не треба виряджається в ангела», - зазначив у свою чергу інший гість програми Юрій Луценко. Він нагадав, що у 2009 році бізнесмен був заарештований як організатор замаху на власницю заводу «Фармак» Філю Жебрівську. Після приходу у 2010 році до влади Віктора Януковича і призначення міністром внутрішніх справ Віталія Захарченка, Зубрицькому була змінена міра запобіжного заходу і кримінальне переслідування відносно нього було припинено.

ТСН