Время события: 04.04.2014 11:55
Нелегітимний парламент Криму створив низку кримських інституцій, включаючи банк Криму, Антимонопольну службу, МНС і Виборчу комісію Криму. Про це повідомляється на сайті «Державної ради Криму». На виконання указу президента Росії від 31 березня, доручено прийняти нормативні правові акти щодо підвищення оплати праці працівникам бюджетної сфери до 20 квітня, а також підвищити їм зарплати з 1 квітня до 1 серпня 2014 року. Фінансування витрат буде здійснюватися з федерального бюджету на надання дотації бюджету Республіки Крим. Окрім того, постановою Держради створено Банк Криму, який «здійснює свою діяльність із 17 березня».
Створена Антимонопольна служба РК на базі кримського відділення Антимонопольного комітету України. Її керівником призначено Володимира Бєляєва. Парламент Криму затвердив «тимчасові положення» про Міністерство надзвичайних ситуацій РК, про комітет з водогосподарчого будівництва й зрошуваного землеробства, про Міністерство екології й природних ресурсів РК; про Міністерство соціальної політики РК, а також постанову про Державний комітет ветеринарії РК.
Ухвалено також низку постанов про націоналізацію надр, майна, підприємств, нерухомості. Рада Криму прийняла постанову про Регіональну енергетичну комісію Республіки. Окрім того, на позачерговому пленарному засіданні кримського парламенту ухвалено постанову про формування Виборчої комісії Республіки Крим. Пропозиції щодо кандидатур до складу Виборчкому будуть прийматися протягом 30 днів від дня офіційного опублікування постанови.
Раніше «Держрада» Криму вже створила на базі українського майна свої портове, авіа- і дорожнє підприємства.
На позачерговому засіданні Держради невизнаної Республіки Крим також затверджений ряд кадрових призначень, серед них кримські татари. Про це повідомляє прес-служба нелегітимного відомства, передає Крим.реалії. Так, Ленур Іслямов призначений виконуючим обов'язки заступника голови самопроголошеної Ради міністрів Криму, Геннадій Нараєв – «міністром екології й природних ресурсів», Заур Смірнов призначений на посаду «голови Рескомітету у справах міжнаціональних відносин і проблемах депортованих громадян». Наталя Гончарова затверджена на посаду «міністра освіти, науки й молоді», яку вона й до цього займала, на посаду «міністра спорту» призначений Георгій Шестак. Микола Колісніченко обраний на посаду голови знову створеної в нелегітимному парламенті Криму Постійної комісії із взаємодії з органами місцевого самоврядування й адміністративно-територіального обладнання. Едип Гафаров призначений на посаду голови Постійної комісії з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Держради невизнаної Республіки Крим. У зв'язку з новими призначеннями внесені зміни до складу Президії «кримського парламенту» і самопроголошеної Ради міністрів.
На цьому тижні Меджліс делегував своїх представників у самопроголошений «уряд Криму». Меджліс зобов'язав своїх представників в «кримському уряді» щотижня надавати звіт про конкретну роботу з облаштованості кримських татар, яку проводить «Рада міністрів», а громадськість закликав не називати це рішення співробітництвом.
Як відомо, Україна не визнає входження Криму до складу Російської Федерації на підставі нелегітимного «референдуму», проведеного проросійськими силами 16 березня. Верховна Рада Криму була розпущена Верховною Радою України.
Українська правда, Крим.реалії