Росія розірвала угоди з Україною щодо базування ЧФ

Росія розірвала угоди з Україною щодо базування ЧФ

Время события: 31.03.2014 15:30

Держдума Росії в односторонньому порядку денонсувала чотири угоди з Україною щодо базування ЧФ РФ у Криму. Ініційований президентом РФ Володимиром Путіним закон «Про припинення дії угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» підтримали 443 депутати при необхідному мінімумі у 226 голосів. Жоден депутат не проголосував проти. Законом припиняється дія російсько-українських угод від 28 травня 1997 року - про параметри розділу Чорноморського флоту, про статус і умови перебування Чорноморського флоту на території України, про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом та перебуванням Чорноморського флоту на території України, а також підписаної в Харкові угоди від 21 квітня 2010 року за питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

«У результаті підписання 18 березня 2014 договору між РФ та Республікою Крим про прийняття до РФ Республіки Крим та утворення у складі РФ нових суб'єктів, предмет російсько-українських угод втрачений, зважаючи на фактичне припинення правовідносин оренди РФ об'єктів її Чорноморського флоту на території України», - йдеться у пояснювальній записці. Там же міститься посилання на статті 61 і 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року, згідно з якими РФ має право припинити дію відповідних угод.

Глава профільного комітету - у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків із співвітчизниками Леонід Слуцький, представляючи на засіданні позицію комітету, назвав історичним голосування з денонсації російсько-українських угод.

Раніше Росія заявила, що обговорить з Україною майнові питання після денонсації угод щодо ЧФ. «Не виключаємо, що у зв'язку з одностороннім припиненням РФ цих договорів можуть і, швидше за все, виникатимуть правові, фінансові, майнові та інші питання, які вимагатимуть врегулювання з українського боку. Ми будемо готові обговорювати з урядом України, який, як ми сподіваємося, буде сформовано демократичним, конституційним шляхом», - сказав заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін.

За його словами, після входження Криму до складу Росії на цю територію поширюється російський суверенітет, тому відсутні підстави для продовження правових відносин з розміщення ЧФ РФ на території України, включаючи оплату за таке розміщення. «Обставини, за яких ці договори укладали і які становили істотну підставу для згоди сторін на їхню обов'язковість, зазнали корінних змін, що призвело до безповоротної втрати цими договорами їхнього предмету, неможливості їхнього виконання», - сказав він.

ТСН