Міліція, СБУ та самооборона Майдану оточили штаб «Правого сектора» в Києві – до ранку вони мають здати зброю і покинути готель «Дніпро»

Міліція, СБУ та самооборона Майдану оточили штаб «Правого сектора» в Києві – до ранку вони мають здати зброю і покинути готель «Дніпро»

Время события: 31.03.2014 22:25

Станом на 22:25 у готелі Дніпро почалася евакуація. «Правий сектор» поспішно виносить речі, які складають у вантажівку. Персонал готелю повідомив, що вранці штаб «Правого сектора» поїхав з готелю разом зі своїм лідером Дмитром Ярошем. У готелі станом на 31 березня перебуває 9 постояльців.

Станом на 22:44, хлопці з «Правого сектору» усе ще пакують речі в вантажівку. Всередині готелю, за даними працівників, понад сто представників «ПС» зі зброєю. Спецпідрозділи міліції і самооборона Майдану оточили готель «Дніпро», де знаходиться штаб-квартира організації «Правий сектор». Близько 23.25 почалися переговори з «Правим сектором». Їх ведуть керівник київської  міліції, заступники секретаря РНБО і заступник керівника СБУ. Вимагають здати зброю.

Близько 23:35, з готелю «Дніпро» на руках винесли пораненого. Він одягнений у камуфляж. Хто він, поки невідомо.

«Готель «Дніпро» оточено підрозділами МВС. Жодного штурму не планується. Рано вранці представники «ПС» повинні покинути будівлю. Без озброєння. У супроводі співробітників СБУ виїдуть на автобусі в одну із заміських баз», - повідомив глава МВС Арсен Аваков.

Серед спецпризначенців, котрі оточили будівлю готелю «Дніпро», в якій знаходяться озброєні бійці «Правого сектору», активісти розпізнали полковника Сергія Асавелюка. Керівник «Альфи» прибув на службове завдання без опізнавальних знаків, був без шолому, але в масці. Активісти змусили скинути її та поспілкуватися з людьми. Асавелюк сказав, що прибув сюди разом зі своїми бійцями, щоб вирішити «моменти». Також він почав розповідати активістам, що в середині знаходяться люди зі зброєю і від них треба захищати. Коли люди йому сказали: «Ми не боїмося зброї!», Асавелюк почав сміятися та розказувати, що може і «постояти в сторонці».

Відео: Сергій Гришин

Після цього полковник Асавелюк покинув Європейську площу на білому автомобілі.

Правоохоронці пішли на блокаду після того, як один із членів «Правого сектору» застосував зброю у конфлікті з представником самооборони Майдану на Хрещатику. Внаслідок цього поранення дістали три людини. Серед них самооборонівець Олександр Левкушин та перший заступник голови КМДА Богдан Дубас, який у ту мить випадково проходив поряд. Після надання допомоги у 17-й лікарні його відпустили додому. Медики підтвердили, що в Дубаса наскрізне поранення, проте життєво важливі органи куля не зачепила.

Як повідомили у МВС, винуватцеві стрілянини вдалося втекти з місця подій. Однак пізніше його було затримано та поміщено до слідчого ізолятору СБУ. «Затримано члена «Правого сектора» Козюбчіка Андрія Михайловича ( 1981 р.н.). Слідчий почав допит», - повідомив Аваков. «Слідчі дії з тими, хто брав участь у перестрілці, і затриманим тривають. Таким є базовий стан речей. Розраховую, що серед ночі більше жоден схвильований хлопчик не стане стріляти. Зброя, що створює проблеми, має бути складена», - додав він.

За даними сотника Майдану Анатолія Ведмедя, відбувся конфлікт учасника «Правого сектора» та активіста Самооборони Майдану. За словами Ведмедя, під час конфлікту один з них вихопив пістолет, другий - газовий балончик і бризнув йому в обличчя, чим спровокував стрілянину.

Глава МВС Аваков уточнив, що поранення в грудну клітину отримав боєць третьої сотні Олександр Левкуша. «Поранення вкрай тяжке. Три кульових поранення. Пробиті обидві легені. Куля у животі. Велика втрата крові», - зазначив міністр.

Станом на 02.00 1 квітня боєць з 3 сотні самооборони Олександр Левкушин знаходиться без свідомості, його прооперовано. Лікарі говорять, що, попри тяжкий стан, він буде жити.

Відео: 5 канал

«Правий сектор» заявляє, що стрілянина на Хрещатику відбулася через непорозуміння і «конфлікт на побутовому ґрунті». «Сьогодні увечері, 31 березня 2014 року поблизу Європейської площі в Києві стався прикрий інцидент за участю представників «Самооборони Майдану» та «Правого сектора». Непорозуміння, що виникли на побутовому ґрунті, вилилися у конфлікт із застосуванням вогнепальної зброї. В результаті стрілянини не обійшлося без потерпілих», - ідеться у повідомленні, опублікованому на сайті «Правого сектору». За версією організації, «на місці події одразу з'явилися працівники міліції. Учасник конфлікту з боку «Правого сектора» добровільно, не протидіючи правоохоронцям, відбув з ними до райвідділу для встановлення обставин події». Також у повідомленні зазначили, що «Правий сектор» спостерігає за ходом розслідування інциденту і обіцяють, що відповідні  внутрішні дисциплінарні висновки будуть обов'язково зроблені.

Другого квітня Шевченківський районний суд Києва обрав представнику "Правого сектора" Андрію Козюбчику, який поранив трьох людей в центрі столиці, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

UkrStream.TV, ТСН, Українська правда, 5 канал