"Вірменія на колінах": турецькі ЗМІ про угоду щодо Карабаху

"Вірменія на колінах": турецькі ЗМІ про угоду щодо Карабаху

Дата публікації: 11/11/2020

Заради врегулювання нинішньої кризи в Нагірному Карабасі Єревану довелося піти на болісні поступки. 9 листопада прем'єр-міністр Вірменії і президенти Азербайджану і Росії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в зоні конфлікту з 10 листопада.

Згідно з документом, Єреван до 15 листопада повинен повернути Азербайджану Кельбаджарський район, а до 1 грудня - Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і не буде зачіпати місто Шуша.

Соглашение по Карабаху вызвало ликование в Азербайджане

Угода щодо Карабаху викликала радість у Азербайджані

Домовленості також передбачають розміщення уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі близько 2000 російських миротворців. На території Азербайджану також буде створено російсько-турецький центр по врегулюванню конфлікту в Нагірному Карабасі. Оскільки Туреччина вважає себе покровителем Азербайджану і відкрито встала в ході конфлікту на сторону Баку, новина про досягнення угоди викликала в турецькій пресі широкий резонанс.

"Дві держави, одна перемога"

Турецька проурядова газета Sabah всіляко оспівує єднання Анкари і Баку. 27-річна "окупація Вірменією Нагірного Карабаху" нарешті підійшла до кінця, пише видання. "Цю історичну перемогу відзначають як в Туреччині, так і в Азербайджані під девізом" Дві держави і одна перемога ", - підкреслює Sabah.

Виданню вторить і інший турецький щоденник - Türkiye. "Вірменія поставлена ​​на коліна. Карабах повертається до свого коріння", - пише автор статті, опублікованій на першій шпальті. "Азербайджан за 43 дня поклав край 30-річному жаху в Нагірному Карабасі", - продовжує він і додає, що Туреччина має намір побудувати в Карабасі міст, що з'єднує Баку з Центральною Азією.

"Найбільша перемога за останні 30 років"

Оглядач щоденної газети Habertürk Мухаррем Сарика називає досягнуту угоду "найбільшою перемогою за останні 30 років". "Ніхто не міг собі уявити, що Азербайджан настільки успішно здобуде перемогу", - пише коментатор. У своїй колонці він, втім, неодноразово підкреслює, що без турецької підтримки Баку б навряд чи це вдалося.

Оглядач газети Hürriyet Седат Ергін висловлюється більш помірковано, проте в тому ж ключі. На його погляд, в конфлікті перемогли Азербайджан, Росія і Туреччина. "Нова угода створює в регіоні новий баланс сил, який буде розвиватися на користь Азербайджану за рахунок втрат Вірменії і дозволить Росії надійно закріпити свої позиції в регіоні", - констатує він.